4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
klaudia lehmdenova
Platová trieda

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na túto otázku: do ktorej PT. má byť zaradená učiteľka MŠ, ktorá vyštudovala SPgŠ, následne bak. odbor pedagogika a štud. program pedagogika, magist. štud. odbor pedagogika a štud. program soc. pedagogika a má doktorát zo štud. odboru  pedagogika a štud. programu pedagogika (PhDr)? (Prípadne, pre zaradenie do vyššej PT. si musí  doplniť vzdelanie v špecializačnom štúdiu predškolskej pedagogiky?) Veľmi pekne  ďakujem

z.duchonova
Vyhláška č. 437/2009 Z. z.

Z vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov: Časť I. Učiteľ materskej školy sa dočítate viac o kvalifikačných predpokladoch.

V skratke uvádzam: Úplná kvalifikácia učiteľa MŠ: Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika. (10 platová trieda)

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v študijnom odbore učiteľstvo v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika (9. platová trieda)

Úplné stredné odborné vzdelanie v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy (8. platová trieda)

Z popisu, ktorý uvádzate, vyplýva, že učiteľ materskej školy s uvedeným vzdelaním by mal byť zaradený do 9. platovej triedy.

klaudia lehmdenova
Veľmi pekne ďakujem

Veľmi pekne ďakujem

Stefie
studium

dobry den, kde sa studuje specializacne studium predskolskej pedagogiky?