5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
luk25
akceptovane vzdelanie-vychovavatelka

dobrý den rada by som sa opýtala ako to je podla zakona, kto vsetko može robit vychovavatelku v školskom klube?ide o to že ja co mam vystudovane vychovavatelstvo na vysokej skole, som dostala výpoved z dovodu nadbytočnosti a pani ktora skoncila filozof.fakultu ucitels.odbor -filozofia/geografia, ostala pracovat v skolskom klube ako vychovavatelka nadalej. Príde mi to nefér voci tým ktorí skoncili vychovavatelstvo alebo ucitelstvo 1-4 a nemožu sa zamestnat kvoli takýmto ludom co by podla mna, ani na prvom stupni v skole nemali co robit. dakujem

luk25
re

nikto neporadi?

Stefie
nadbytocnost

pri vypovedi z nadbytocnosti si riaditel moze vybrat koho prepusti ale musi si to adekvatne vediet obhajit ak by to slo na sud, ci inspektorat prace.

luk25
no preto sa pytam že keby som

no preto sa pytam že keby som to napadla resp.podala stažnost ci by mi to obstalo s tým vzdelanim, lebo riaditel sa može obhajovat tým že pani ma viacej praxe ako ja alebo nieco iine vo výhovorkách je velmi zbehlý:(

annag
kvalifikácia - vychovávateľ ŠKD

Kvalifikačné predpoklady na výkon činnosti vychávateľa (ŠKD, ŠI, CVČ,...) určuje vyhláška MŠ SR č. 437/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov v časti XIII. Je tam toho naozaj veľa, preto odporúčam si to prečítať.
A samozrejme platí aj to, čo napísala Stefie, že o prepustení z nadbytočnosti rozhoduje riaditeľ ako štatutár v pracovnoprávnych vzťahoch. Ak všetky vychovávateľky v ŠKD spĺňajú kvalifikáciu a jednu z nich riaditeľ prepustí z nadbytočnosti, tak ani inšpektorát práce mu nemôže nič vyčítať, ak si splnil všetky povinnosti s tým súvisiace.