4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
milena hornakova
Vychovavatel v zariadeni socialnopravnej ochrany a socialnej kurately

Dobry den!mam ukonceny druhy stupen socialna praca.chcela by som sa uchadzat o pracovnu poziciu vychovavatel v zariadeni socialnopravnej ochrany a socialnej kurately.splnam kvalifikaciu?nie som si ista,podla vyhlasky c.437/2009 v bode 5, sa spomina socialna praca.dakujem za upresnenie.

Maria Pavlikova
Vychovávateľ

Ak zariadenie sociálnoprávnej ochrany a sociálnej kurately je v pôsobnosti Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky ste na činnosť vychovávateľa kvalifikovaná bez doplňujúceho pedagogického štúdia, ale po absolvovaní špecializačného kvalifikačného štúdia v metodicko-pedagogickom centre, a to podľa vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1 časť XIII, písm. A bod 5. Ak by patrilo pod špeciálne školské zariadenia, vzťahuje sa na Vás bod 3 v časti XIV a boli by ste povinná absolvovať štúdium na doplnenie pedagogickej spôsobilosti a špeciálnopedagogickej spôsobilosti podľa § 60 ods. 2 a ods. 3 zákona č. 317/2009 Z. z.

milena hornakova
Dakujem za odpoved!mam este

Dakujem za odpoved!mam este doplnujucu otazku,robia este metodicko-pedagogicke centra specializovane kvalifikacne studium?uvazovala som tiez o doplneni kvalifikacie na sukromnej pedag.a soc.akademii odbor ucitelstvo pre MS a vychovavarelstvo formou vecerneho studia.

Maria Pavlikova
Vychovávateľ

Neviem Vám odpovedať.