5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
MariaK
PhD

Dobry deň,
potrebovala by som poradiť s viacerými otázkami: v auguste 2010 som ukončila III. stupeň vysokoškolského vzdelávania a obhájila titul PhD. Avšak v rokoch 2012-2016 so bola na materskej dovolenke. Do akej platovej triedy budem zaradená v septembri po návrate do školy? V rokoch 2007-2011 som učila i popri štúdiu na ZŠ, kde som realizovala výskum, bude mi táto prax započítaná, keď bola počas doktorandského štúdia? A ako je to, prosím Vás, s kvalifikačnými skúškami, keď mám PhD.? Budem si ich musieť urobiť? Ďakujem Vám veľmi pekne za skorú odpoveď.

Maria Pavlikova
PhD

Vo svojej otázke neuvádzate dostatočné údaje o pedagogickej praxi ani o Vašom vysokoškolskom vzdelaní druhého stupňa ani o tom, či doktorandské štúdium súvisí s výkonom Vašej činnosti. Neviem napísať do akej triedy budete zaradená, pretože netuším, či budete učiť kvalifikovane. Atestácie absolvovovať nemusíte. Podľa § 27 ods. 5 zákona č. 317/2009 Z. z. za splnenia podmienky, že budete učiť predmety svojej aprobácie v rozsahu podľa § 7 ods. 3 uvedeného zákona, vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa ste absolovali v odbore súvisiacom s výkonom Vašej pedagogickej činnosti, tak po troch rokov pedagogickej praxe Vás zaradia do kategórie pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou. Pedagogická prax (činnosť) je definovaná v § 3 zákona č. 317/2009 Z. z. a je ňou priama vyučovacia činnosť pri plnení školského vzdelávacieho programu. O započítaní praxe rozhoduje výlučne Váš zmestnávateľ, ale nepredpokladám, že realizovaný výskum je pedagogická činnosť.

MariaK
PhD

Dobry večer, v prvom rade dakujem za rýchlu odpoved, prepáčte, rada doplním potrebné údaje: druhý stupeň vysokoškolského vzdelávania som skončila v aprobácii slovenský jazyk s literatúrou a hudobná výchova, tretí stupeň v odbore didaktika slovenského jazyka a literatúry. Aj keby mi neuznali výskum, mam štyri roky praxe vo svojej aprobácii. Píšete po troch rokoch praxe, myslite tým po troch rokoch od získania titulu alebo sa započítava prax i pred ním... Od septembra budem vyučovať svoju aprobáciu, do akej triedy budem zaradená. Dakujem za všetky informácie.

Maria Pavlikova
PhD

Ak ste získali pedagogickú prax na škole vyučovaním svojich aprobačných predmetov a absolvovali ste vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa po návrate z rodičovskej dovolenky do školy Vás zaradia do 11. platovej triedy. Nie je podstatné, že ste pedagogickú prax získali pred ukončením doktorandského štúdia.

MariaK
PhD

Velmi pekne vam dakujem za odpoved. Úprimne ste ma potešili.