5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
PaedDr. Martin Ramaj
statna jazykova skuska z NEJ

Dobry den,
chcem sa opytat, je ucitel plne kvalifikovany na vyucbu cudzieho jazyka /nemecky jazyk/
na II. stupni zakladnej skoly so zakladnou statnou jazykovou skuskou /uroven B2/, ktoru ziskal na statnej, resp. sukromnej jazykovej skole?
Dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Štatna jazykova skuska z NEJ

Kvalifikačným predpokladom na vyučovanie na základnej škole je v prvom rade vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Absolvovanie základnej štátnej jazykovej skúšky na štátnej jazykovej škole alebo škole, ktorá má na to oprávenenie je potom plnením kvalifikačného predpokladu na vyučovanie cudzieho jazyka.

PaedDr. Martin Ramaj
Štatna jazykova skuska na jazykovej skole

Dakujem za odpoved.
Snad bude platit statna jazykova skuska /zakladna, vseobecna/ z jazykovej skoly aj nadalej /na opravnenie vyucovat cudzi jazyk kvalifikovane na ZS alebo SS/, samozrejme spolu s predpokladom, aby ucitel splnal aj kvalif. predpoklad - vysokoskolske pg. vzdelanie II. stupna.
Dufam, ze sa nechystaju ziadne zmeny?? - /ze bude napr. platit LEN rozsirujuce studium cudzieho jazyka z vysokej skoly - fakulty,univerzity a statnica z jazykovej skoly uz potom nie../.
Ak by sa to teoreticky stalo, tak uznana statnica z cudzieho jazyka na jazykovke pred touto "nechcenou" zmenou by platila neobmedzene /po starom/?
Dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Štatna jazykova skuska na jazykovej skole

Neviem komu ste smerovali svoju úvahu a otázku, ale môžem Vás ubezpečiť, že zmeny zákonov sa nedejú na základe nezáväzného fóra. Dnes platí štátna jazyková skúška ako kvalifikačný predpoklad a ak bude novela zákona, prispôsobíme sa.

PaedDr. Martin Ramaj
Štatna jazykova skuska na jazykovej skole

Doplnim,
je lepsie si urobit cudzi jazyk na jazykovej skole,alebo ako rozsirujuce studium cez vysoku skolu,alebo je to v podstate jedno? Mohlo by sa stat po case, ze pride nejaka novela a statnica na jazykovke uz nemusi byt ako kvalifikacny predpoklad? Alebo,ak raz ucitelovi bola uznana statnica z jazykovky na plnenie kvalif. predpokladu, tak mu bude platit,aj keby prisla novelizacia?
Napr. v sucasnoti platia atestacie vykonavane na vysokych skolach aj na MPC-ckach. Moze dojst napr. k tomu, ze sa budu v buducnosti uznavat len atestacie na vys.skolach. Dost blby priklad, neviem ci sa rozumieme.