6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
jajo4
Zaradenie zamestnanca do platovej triedy v ZUS

Dobry den!
Chcem by som Vas poprosit o zaradenie zamestnanca do platovej triedy v ZUŠ. Zamestnanec má ukončené VŠ II.stupňa učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov - matematika a náboženská výchova. V ZUS je teda momentalne zaradeny do 9. platovej triedy, ako zamestnanec s VS vzdelanim, ale nekvalifikovany. V pripade, ze si doplni odborne vzdelanie-konzervatorium, klesne do 8. platovej triedy? Ak ano, stane sa tak v pripade 4 aj 6 rocneho studia, ukonceneho s titulom Dis.art?
Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie zamestnanca do platovej triedy v ZUS

Pri zaraďovaní pedagogických zamestnancov do kariérových stupňov a platových tried vychádzame z dosiahnutého vzdelania a vykonávanej činnosti. Váš zamestnanec má vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, ktoré je iné ako požadované na činnosť učiteľa ZUŠ a správne ste ho zaradili do 9. platovej triedy. Ak si doplní konzervatórium ukončené absolutóriom v príslušnom alebo príbuznom študijnom odbore získa kvalifikačné predpoklady na úrovni vyššieho odborného vzdelania. Zaradenie v 9. platovej triede ostane, ale na úrovni VOV bude kvalifikovaný, môže sa kontinuálne vzdelávať a vykonať aj atestáciu, čo za súčasného stavu nie je možné.

marcelaf
Oznamenie o vyske a zlozeni funk. platu

Dobry den,
reagujem na odpoved k zaradeniu zamestnanca ZUS, ked ma inu VS II. stupna ako je pozadovana, ale zaroven konzervatorium ukoncene absolutoriom. Dalsie vzdelanie si neplanuje doplnat, lebo kvalifikovany na urovni VOV je. Zaradeny by teda mal byt v 9 PT.
Prosim Vas - ako mame uvadzat na oznameni o vyske a zlozeni funk. platu jeho karierovy stupen, ako nekvalifikovany a 9 PT, alebo samostatny a tiez 9 PT?.
Dakujem pekne za skoru odpoved.

Maria Pavlikova
Oznámenie o výške a zložení funkčného platu

Na oznámení o výške a zložení funkčného platu uvediete text: Podľa § 27 ods. 4 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vás zaraďujem do kariérového stupňa samostatný učiteľ základnej umeleckej školy na úrovni vyššieho odborného vzdelania. S ohľadom na vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, ktoré je iné ako požadované vyhláškou MŠ SR č. 437/2009 Z. z. Vás zaraďujem do 9. platovej triedy, pracovná trieda jeden.

Kika79
Zaradenie vychovávateľky ŠD do platovej triedy

Dobrý deň!
Tiež by som si chcela overiť správnosť zaradenia vychovávateľky ŠD do platovej triedy. Zamestnankyňa má ukončené vzdelanie VŠ II. stupňa v štud. programe učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a výchovy k občianstvu v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov a ukončené adaptačné vzdelávanie. Podľa kvalifikačných predpokladov pre vychovávateľa ( vyhl 431/2009 časť XIII, A, bod 4) bola zaradená do 10 PT - samostatný vychovávateľ. Stretla som sa však s názorom, že učitelia pre II. stupeň sú nekvalifikovaní a mali by byť v PT 9. Môžete mi potvrdiť alebo vyvrátiť, či bola zamestnankyňa zaradená správne?
Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie vychovávateľky

Zodpovedané