Dobry den.
Mam ukoncene vysokoskolske vzdelanie 2. stupna - odbor specialna pedagogika (SP poradenstvo a pedagogika mentalne postihnutych) a chcela by som sa opytat, ci je to dostatocna kvalifikacia na to, aby som sa mohla prihlasit na rozsirujuce studium historie.
Dakujem.
s Vašou otázkou sa obráťte na príslušnú vysokú školu, kde chcete rozširujúce štúdium absolvovať. Každá škola má svoje podmienky na prijatie a nebudú sa informovať na školskom portáli. Ja Vám iba napíšem, že podľa mňa nemáte vyštudovaný učiteľský smer. Najskôr musíte byť učiteľka a potom si môžete rozširovať kvalifikáciu.
Dakujem pekne za odpoved a radu, zistim si to na skole. Len taka podotazka - takze napriek tomu, ze vramci studia mam absolvovanu statnicu zo vseobecneho ucitelskeho zakladu nemam vystudovany ucitelsky smer? Viem, ze to nie je studium ako klasicke ucitelske jednopredmetove alebo v kombinacii, ale ked mam VUZ statnicu a specialne didaktiky predmetov a absolvent sa moze okrem ineho uplatnit ako ucitel v specialnej skole alebo triede tak asi som ucitel, ci nie? Studium pedagogicko-psychologickych predmetov mam absolvovane v rovnakom rozsahu ako ucitelske odbory bez nejakeho obmedzenia na specialnu edukaciu, tak v com je rozdiel?
Prečo ste neuviedli už v úvodnej otázke podstatné náležitosti Vášho vzdelania. Ako mám vedieť, že máte didaktiky predmetov. Ja nepracujem na univerzite pripravujúcej budúcich učiteľov špeciálnych škôl. Ak máte učiteľský smer, tak rozširujúce štúdium ďalšieho predmetu absolvovať môžete.
Dobry den. Ked som sa pytala na zaciatku nevedela som, ako sa to deli. Myslela som si, ze studium specialnej pedagogiky je vsade rovnake, len specializacie su rozne (mentalne, telesne atd postihnuti). Ani som netusila, ze moze byt ucitelske aj neucitelske. Ked sa to vola 'nejaka pedagogika' nejak to cloveku automaticky navodi pocit ze je to ucitelstvo:) Dakujem pekne za odpoved.