10 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Agulka7
vychovávateľka v ŠKD

Dobrý deň,
poprosila by som o radu či s bakalárskym štúdiom odbor majster odbornej výchovy by som mohla robiť vychovávateľku na ZŠ v ŠKD.
Mám štátnice z pedagogiky, psychológie a didaktiky odborného výcviku. Prezerám si vyhlášku MŠ SR č.437/2009 ale velmi sa v tom nevyznam.
Prosím Vás ake vzdelanie by som si mala spraviť v mojom prípade. Štúdium nie je u mňa prekážkou.
Ďakujem pekne

Maria Pavlikova
vychovávateľka v ŠKD

Na základe uvedeného vzdelania, spĺňate kvalifikačné predpoklady pre majstra odbornej výchovy. Aby ste boli kvalifikovanou vychovávateľkou v školskom klube detí, musíte absolvovať vzdelanie, ktoré je uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1 časť XIII. Určitou alternatívou by bolo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa učiteľského zamerania na nejaký predmet, ktorý sa na základnej škole vyučuje a boli by ste kvalifikovanou učiteľkou aj kvalifikovanou vychovávateľkou. Ďalšou alternatívou by bolo doplňujúce štúdium, v pedagogike voľného času alebo mimoškolskej pedagogike.

Agulka7
Vychovavatelka v SKD

Ďakujem pekne

terezia7
Vychovávateľka

Dobrý deň prajem,

mám ukončený prvý stupeň Bc. Animátora voľnočasových aktivít, v odbore teológia, kde štátnice mám z pedagogiky a psychológie, teórie výchovy mimo vyučovania a teológie. Chcem sa opýtať, pracovala som v ŠKD v roku 2013 a to som bola na zástup, čiže 10 mesiacov spolu, tak som išla na materskú dovolenku, čo som nastúpila v roku 2016 na Okresný súd ako asistentka - tam som bola 11 mesiacov, následne v septembri v roku 2017 som nastúpila naspäť do ŠKD do tej istej školy, no povedali mi, že som nekvalifikovaná do ŠKD, tak sa chcem opýtať, toho roku nastupujem 2018 študovať pomaturitné štúdium Učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo. Chcem sa opýtať, môžu mi predlžiť zmluvu? lebo viem, že do dvoch rokov si musím spraviť kvalifikáciu. No povedali mi, že už som tie dva roky premrhala, ale hovoria mi iní, že ešte stíham si to spraviť. Môžte mi poradiť ako to vlastne je? Lebo sa boja mi predlžiť zmluvu aj keď napriek tomu idem študovať. Vopred ďakujem.

terezia7
Vychovávateľka

Môžte mi prosím odpovedať?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Vychovávateľka

Vašu kvalifikáciu som už posudzovala a odporučila som Vám obrátiť sa na MŠVVaŠ SR, či štátna skúška z teórie výchovy mimo vyučovania by sa nemohla posúdiť ako plnenie kvalifikačného predpokladu na činnosť vychovávateľa školského klubu detí. Čo sa týka dvoch rokov na začatie štúdia na doplnenie pedagogickej spôsobilosti, tak tieto sa počítajú od prvého nástupu, t.j. od roku 2013. Píšete veľmi nejasne o Vašich pracovných zmluvách, ale či Vám zmluvu predĺžia alebo nie, závisí v plnej miere od riaditeľa školy. Žiadnym spôsobom si to nemôžete vynucovať. Prihlásenie sa na štúdium nič neznamená.

terezia7
Vychovávateľka

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď,,,áno už aj nastupujem na pomaturitné štúdium učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo. Ja viem, že ste mi odpovedali aj som to dala posúdiť, len mi na to neodpovedali, len že som nekvalifikovaná do ŠKD aj napriek tomu, že Gréckokatolícka fakulta v tom obore si uplatňuje do ŠKD...tak potom to je zavádzanie a na to mi už neodpovedali, aj napriek tomu, že mám papier od dekana školy, že som kvalifikovaná do ŠKD, hoci to nie je zahrnuté do zákona, tak tomu nechápem. Ujasním Vám nástupy do práce: tak v roku 2013 som hneď nastúpila na 10 mesiacov len na zástup do ŠKD, tak som to prerušila, lebo som išla na materskú dovolenku a následne až v roku 2017 má zavolali naspäť, medzi tým som pracovala ako asistentka na súde 11 mesiacov, tak som chcela vedieť, či ak teraz nastúpim do školy, čo aj nastúpim, tak či to platí že do dvoch rokov musím študovať....lebo podľa riaditeľa vraj nie,,ale viacerí mi hovoria, že áno, tak som chcela vedieť ako to vlastne je? Prosím Vás o odpoveď.

Maria Pavlikova
Vychovávateľka

Čitali ste moju dnešnú odpoveď ? Čo je tam nejasné ? Dva roky na začatie štúdia uplynuli, dekan fakulty Vás neplatí a ani viacerí (kto to je - aký odborník) a nezaraďuje do platovej triedy a riaditeľ školy sa nepýta, čo Vám povedali iní. Kto o rozhoduje o Vašom pôsobení na škole a o Vašom zaradení - iní alebo riaditeľ školy. Ja Vám vôbec nerozumiem. Ja si svoje odpovede pamätám a aj keď mi ešte ďalších 10 krát napíšete Vaše otázky, moja odpoveď bude rovnaká. Uvedomte si, že riaditeľ rozhoduje o tom, či s Vami podpíše pracovnú zmluvu a nie Vy.

kabelka
platový stupeň

Dobrý deň prajem,
potrebovala by som poradiť so zaradením do platových stupňov. Mám ukončené učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ na PF Nitra 1992, prvú atestáciu ešte ako prvú kvalifikačnú skúšku, pomaturitné štúdium v PAKA Modra, odbor učiteľ materskej školy a vychovávateľ, druhú atestáciu z predprimárneho vzdelávania. Momentálne učím v materskej škole, som zaradená v 12. platovom stupni. Mám ponuku učiť znovu na prvom stupni ZŠ na plný úväzok. Mám obavu, či mi bude platiť druhá atestácia v tomto prípade. Môžte mi poradiť v akom platovom stupni budem zaradená. Ďakujem pekne.

terezia7
Vychovávateľka

Tak len toľko, že mi vôbec nerozumiete potom, aj keď si všetky odpovede pamätáte,,,pretože nazačiatku ste mi písali, že som kvalifikovaná do ŠKD aj ako pedagogický asistent a nie je to tak, tak asi nie ste kompetentná na rozhodovanie či má to tak byť alebo nie!!!