4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Lilika25
Doplňujúce pedagogické minimum a jeho využitie

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám diplom v študijnom odbore Ľudské zdroje a personálny manažment. Štátna skúška je z predmetov: Teoretické a praktické otázky riadenia ľudských zdrojov a Ekonomické a sociálne aspekty riadenia ľudí v organizácii.
Ak by som chcela vyučovať na strednej škole, aké príbuzné predmety sa dajú učiť pri tomto vyštudovanom odbore? (ekonomika, administratíva, účtovníctvo ?.........)
ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Doplňujúce pedagogické minimum a jeho využitie

Podľa môjho názoru nie ste kvalifikovaná ani na jeden predmet, ktorý uvádzate ako možnosť vyučovania. Nie je mi známe, či sa na strednej škole vyučuje personálny manažment alebo riadenie ľudských zdrojov.

Martin279
BC učiteľstvo ako náhrada DPŠ

Dobrý večer. Vyštudoval som učiteľstvo akademických predmetov biológie a ekológie. Titul Mgr. mám v príbuznom, ale neučiteľskom odbore environmentalistika. Moja otázka je. Považujú sa štátnice na úrovni BC v učiteľskom smere ako náhrada doplnkového pedagogického minima? Príde mi totiž dosť nespravodlivé, že ľudia čo nemajú absolútne nič spoločné s učiteľským smerom si dorobia DPŠ a môžu plnohodnotne učiť ako napríklad ja čo som 3 roky v rámci učiteľstva robil skúšky a mám štátnice z pedagogiky aj keď len ako BC. Za skorú odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem.

Maria Pavlikova
BC učiteľstvo ako náhrada DPŠ

BC učiteľstvo ako náhrada DPŠ určite nie je. So svojimi podnetmi sa musíte obrátiť na tvorcov legislatívy, prípadne na ministerstvo školstva. ja som len bežný čitateľ a užívateľ zákonov, ktoré sa snažím reprodukovať zamestnancom školstva.