7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
lucia krozik
skolsky specialny pedagog

Dobry den potrebuj radu ohladom zaradenia do platovj triedy. Mam vystudo anu specialnu pedagogiku a robim na zs ako skolsky specialny pedagog. Zaradili ma do 10 platovej triedy ale plat mam podla pedagogickych tabuliek. Nemala som mat plat ako odborny zamestananec? Tj podla tabuliek odbornych zamestnancov/ je vyssi/ potom ma zaujima ci mi ma zamestnavatel uznavat do odpracovanych rokov aj roky co som bola na materskej, lebo v predchadzajucich zamestnaniach mi uznavali 2 roky, tj som mala vyssi plat. Na tejto skole mi povedali ze mi to nezarataju. Ak sa to zapocitava viete mi poradit presne znenie zakona na ktory by som sa mohla odvolat? Dakujem pekne za rady.

Maria Pavlikova
Školský špeciálny pedagóg

Školský špeciálny pedagóg patrí podľa § 19 písm. c) zákona č. 317/2009 Z. z. do kategórie odborných zamestnancov. Podľa § 5a ods. 3 zákona č. 553/2003 Z. z. odborných zamestnancov zaraďujeme do pracovnej triedy dva. Z uvedeného vyplýva, že Vám patrí zaradenie do 10. platovej triedy, pracovná trieda dva. Prax sa započítava pre potreby zvýšenia platovej tarify podľa § 6 zákona č. 553/2003 Z. z., kde v bode 4, písm. c) je uvedené, že do započítanej praxe sa započítava aj čas starostlivosti o dieťa zodpovedajúci dĺžke materskej dovolenky, ďalšej materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ustanovenej osobitnými predpismi v čase jej vykonávania, pričom na jedno dieťa možno započítať najviac tri roky. Túto dobu možno započítať v plnom rozsahu len vtedy, ak sa matka súčasne v dennom štúdiu nepripravovala na povolanie, t.j., ak ste neboli na materskej dovolenke počas denného štúdia.

lucia krozik
skolsky specialny pedagog

Dakujem pekne za radu..este by ma zaujimala jedna vec a to , ze uz mam adaptacne vzdelavanie z materskej skoly, druhe adaptacne som robila ako spec.pedagog a zaujima ma , ze ked pojdem niekedy ucit, co som este neucila, ci si musim robit adaptacne znova na ucitela.dakujem

lucia krozik
skolsky specialny pedagog

Dobry den, nechapem ten odstavec zakona 553/2003 paragraf 5a ods.3 kde je napisane
3) Zamestnávateľ zaradí do pracovnej triedy dva odborného zamestnanca, ktorý vykonáva odbornú činnosť podľa osobitného predpisu.11ac) Co znamena ten osobitny predpis?? To 11ac je odkaz na zakon o kuratele...Nevyrozumela som z toho ci moze byt skolsky specialny pedagog v odbornych platovych tabulkach v pracovnej triede dva. Dakujem pekne za odpoved!!

Maria Pavlikova
Školský špeciálny pedagóg

Školský špeciálny pedagóg patrí podľa § 19 písm. c) zákona č. 317/2009 Z. z. do kategórie odborných zamestnancov. Podľa § 5a ods. 3 zákona č. 553/2003 Z. z. odborných zamestnancov zaraďujeme do pracovnej triedy dva. Z uvedeného vyplýva, že Vám patrí zaradenie do 10. platovej triedy, pracovná trieda dva. Čo sa týka adaptačného vzdelávania, toto sa absolvuje iba raz pre danú kategóriu. Ak ste ho absolvovali pre kategóriu učiteľ aj pre kategóriu špeciálny pedagóg, v budúdcnosti ho pre kategóriu učiteľ už absolvovať nemusíte.

lucia krozik
zapocitanie materskej dovolenky do praxe

Dakujem pekne za doterajsie odpovede..este by ma zaujimalo, ci tie 3 roky mi mozu zaratat do zapocitatelnej praxe, aj ked som pred materskou nerobila. Na matersku som isla hned po ukonceni VS, bola tam tri roky a potom isla robit. Dakujem :)

Maria Pavlikova
Započítanie materskej dovolenky do praxe

Ak ste skončili školu a nenastúpili ste do zamestnania, ale nastúpili ste na materskú dovolenku, tak obdobie materskej dovolenky sa Vám do započítanej praxe započíta aj bez predchádzajúceho zamestnania. nesmie sa však prelínať s dobou štúdia. Rozsah materskej dovolenky sa Vám započíta v takom rozsahu ako bol nárok v tej dobe. V súčasnosti sa započítava najviac tri roky na jedno dieťa, ale nie fiktívne, ale skutočná rodičovská dovolenka.