Mesto pripravilo workshop o možnostiach štúdia na stredných školách

15.12.2009
Vzdelávanie a výchova

Spolu 42 stredných škôl prezentuje svoje možnosti a podmienky štúdia na dvojdňovom workshope, ktorý sa dnes začal v košickom Centre voľného času Domino. Už po štvrtý raz ho zorganizovalo mesto Košice.

„Workshop bol v uplynulých troch rokoch hodnotený veľmi pozitívne strednými i základnými školami. Toto podujatie pomohlo mnohým žiakom základných škôl vybrať si tú správnu strednú školu a boli by sme radi, keby im pomohlo aj teraz," vyjadril sa viceprimátor mesta Marek Vargovčák.

Informácie rodičom a žiakom 9. ročníka základných škôl poskytne aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, zástupcovia hutníckej spoločnosti U.S. Steel a odborne im poradia aj psychológovia. Na workshope očakávajú deviatakov z 36 základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice, teda spolu približne 1500 návštevníkov vrátane žiakov neštátnych škôl.

Súčasťou workshopu bude seminár pre výchovných poradcov, ktorého hlavnou témou seminára budú legislatívne zmeny v poradenstve a práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími poruchami v základných a stredných školách.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte