5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
drndulka
Zaradenie učiteľa

Dobry den, zaujima ma zaradenie ucitela s nasledujucim vzdelanim: Ukoncene vysokoskolske studium vykonanim statnej skusky v studijnom odbore ucitelstvo vseobecnovzdelavacich predmetov v kombinacii slovensky jazyk a literatura - hudobna vychova. Ma vykonanu 1. a 2. atestaciu v kategorii ucitel, podkategorii ucitel zakladnej umeleckej skoly. Pri vyucovani slovenskeho jazyka s hudobnou vychovou na zakladnej skole by bola zaradena v akej platovej triede? Dakujem.

Maria Pavlikova
Zaradenie učiteľa

Váš učiteľ je kvalifikovaný, t. j. vyučuje slovenský jazyk a hudobnú výchovu na základnej škole. Ak vykonal prvú atestáciu aj druhú atestáciu pre podkategóriu učiteľ základnej školy, tak predpokladám, že z hudobnej výchovy. Ak sa moje predpoklady približujú skutočnosti, tak učiteľa zaradíte do kariérového stupňa učiteľ s druhou atestáciou, čomu prislúcha 9. platová trieda.

drndulka
Zaradenie ucitela

Ano, atestacie vykonal z hudobnej vychovy, ale pre podkategoriu ucitel zakladnej umeleckej skoly...Prave preto tato otazka, ci bude zaradeny v 9.platovej triede aj na zakladnej skole...Dakujem

Maria Pavlikova
Zaradenie učiteľa

Ja som si Vašu otázku prečítala pred tým ako som odpovedala. Vykonaná atestácia v súlade s § 60 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. platí pre príslušnú kategóriu a príslušný stupeň vzdelania pedagogického zamestnanca, v ktorom atestáciu vykonal. Myslím, že je to dostatočne jasné a že mi uveríte a zaradíte Vášho učiteľa do 9. platovej triedy.

drndulka
Zaradenie ucitela

Dakujem velmi pekne za odpoved :-)