Neviete, ako zvýšiť záujem o matematiku?

09.10.2017
Adaptívne učenie

Odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko pozýva všetkých učiteľov matematiky na druhom stupni základných škôl a v príslušných ročníkoch na osemročných gymnáziách na bezplatné školenia s názvom Vedomat - kľúč k učeniu, na ktorých sa môžu bližšie informovať a vyskúšať si prvý softvér na adaptívne učenie na Slovensku s názvom Vedomat.

Vedomat

Bezplatné školenia budú prebiehať v 10 mestách Slovenska od 6. do 10. 11. 2017 postupne v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Žiline, Ružomberku, Poprade, Prešove, Košiciach, Banskej Bystrici a Nitre.

„Chceme umožniť všetkým matematikárom, aj tým, ktorí si nie sú istí prácou s modernými technológiami, ako jednoducho sa s Vedomatom pracuje a čo im aj žiakom používanie Vedomatu prináša,“ vysvetľuje dôvod organizácie školení konateľka RAABE Slovensko Mgr. Mira Schrimpelová.

Odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko prináša na Slovensko Vedomat po úspechu tohto softvéru v Írsku a Španielsku. Jeho obsah určený na matematiku pre 2. stupeň ZŠ a príslušné ročníky osemročného gymnázia je v súlade s platným ŠVP, čo garantuje tím tvorcov úloh z Katedry algebry, geometrie a didaktiky matematiky na Univerzite Komenského v Bratislave na čele s Mgr. Barborou Kamrlovou, PhD., M.A., ktorá sa zúčastní vybraných termínov školení.

„Tešíme sa zo záujmu učiteľov o túto modernú vyučovaciu pomôcku, ktorá jednotlivým žiakom sprístupňuje prispôsobené úlohy podľa ich znalostí a schopností. Každá moderná novinka, ktorá je naviac spojená s pojmami ako umelá inteligencia, pamäťové mapy a vnútorný algoritmus softvéru, môže vyvolávať nedôveru a zložitosť práce s ňou. Opak je však pravdou a pracovať so softvérom vôbec nie je problém a naučí sa to skutočne každý učiteľ aj žiak. Aby sa však učitelia nemuseli „preklikávať“ Vedomatom sami, radi by sme záujemcov o moderné vyučovacie pomôcky z radov matematikárov pozvali na 60 minútové bezplatné školenie, na ktorom im ukážeme všetko podstatné,“ približuje Ing. Róbert Chudý, ktorý školenia povedie. „Všetkým účastníkom tiež ponúkame možnosť vyskúšať si Vedomat so všetkými žiakmi na mesiac zdarma,“ dodáva.

>> Viac informácií získate TU.

PRIHLÁSTE SA TU

Prihláste sa čím skôr, kapacity počítačových miestností sú obmedzené!

Za poskytnutie priestorov na školenia ďakujeme:

  • ZŠ Jána Bottu 27, Ul. Jána Bottu 27, Trnava
  • ZŠ Veľkomoravská 12, Veľkomoravská 12, Trenčín
  • ZŠ Martinská, Martinská 20, 010 08 Žilina
  • ZŠ Sládkovičova, Sládkovičova 10, Ružomberok
  • ZŠ Tajovského, Tajovského ulica 2764/17, Poprad
  • ZŠ Šmeralova Prešov Šmeralova 25, Prešov
  • ZŠ Staničná 13, Staničná 13, Košice
  • ZŠ Trieda SNP 20, Trieda SNP 20, Banská Bystrica
  • ZŠ Škultétyho, Škultétyho ul.1, Nitra

www.vedomat.sk

Prelistujte si informačnú brožúru TU.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte