14 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
pjana
Asistent ucitela

Dobry den,
mala by som zacat pracovat ako asistent učitela. Mam v tom tri roky praxe. Chcela by som sa spytat do akej platovej kategorie a triedy by som bola zaradena? Bola by to platova kategoria 9 trieda 2? Mam VS vzdelanie 2.stupna v odbore vychovavatelstvo. Velmi pekne dakujem za odpoved.

pjana
asistent ucitela

Zabudla som uviest, ze ide o funkciu asistenta ucitela na specialnej zakladnej skole.

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

Asistent učiteľa na špeciálnej základnej škole za podmienky VŠ vzdelania prvého stupňa (VŠ druhého stupňa sa nevyžaduje a neprihliada sa naň) je zaradený do 9. platovej triedy, pracovná trieda 2.

pjana
Ucitel v specialnej zakladnej skole

Dobry den,
dakujem Vam velmi pekne za odpoved. Mala by som na Vas este jednu otazku. MOmentalne mam vystudovane vychovavatelstvo 2.stupen VS. Plati v sucasnej dobe, ze pokial by som si zacala robit doplnujuce 2.rocne studium na VS mohol by ma zamestnavatel zaradit ako ucitela? Pripadne mohla by som s mojim doterajsim vzdelanim vykonavat nekvalifikovaneho ucitela na specialnej zakladnej skole? Velmi pekne Vam dakujem za odpoved.

Anonymous
anj

Dobrý deň,
mám VŠ- Fakulta humanit. vied v BB, štud. program Európske kultúrne štúdia, odbor Cudzie jazyky a kultúry. Mám štátnu skúšku z Anglických kultúrnych štúdií. Som kvalifikovaná ako učiteľka anglického jazyka na strednej škole alebo nie? ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Učiteľ v špeciálnej základnej škole

Vo vyhláške č. 437/2009 Z. z., v prílohe č. 1 bod 8 je uvedené ako kvalifikačný predpoklad pre učiteľa v špeciálnej škole aj vychovávateľstvo pre mládež vyžadujúcu osobitnú starostlivosť alebo vychovávateľstvo všeobecné a doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti.Ak máte vyštudované všeobecné vychovávateľstvo, musíte si dorobiť špeciálnopedagogickú spôsobilosť. Nie je mi jasné aké doplňujúce dvojročné štúdium ste mali na mysli, pravdepodobne to, čo uvádzam. Vaše zaradenie do platovej triedy závisí od toho,či ste ešte v tolerancii štyroch rokov od prvého pracovného pomeru v špeciálnom školstve na začatie štúdia na doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti.

pjana
Ucitel v specialnej zakladnej skole

Dobry den, dakujem Vam za odpoved. Ano, mala som na mysli doplnenie specialnopedagogickej sposobilosti. Moj prvy pracovny pomer v specialnom skolstve vznikol v novembri 2008. Od februara 2011 som bola na MD a nasledne na RD. Ak by sa cas na MD a RD nezapocitaval tak by som mala mat este jeden rok na zacatie studia. Alebo sa mylim? Do akej platovej triedy by som patrila pokial by som bola este v tolerancii styroch rokov?

Maria Pavlikova
Učiteľ v špeciálnej základnej škole

Od novembra 2008 sa Vám počítajú 4 roky na začatie štúdia na doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti, ktoré uplynuli v novembri 2012. Doba na ukončenie je sedem rokov od vzniku pracovného pomeru v špeciálnom školstve a táto uplynie v novembri 2015. Doba materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky tieto termíny neposúva. Váš zamestnávateľ v novembri 2012, keďže ste mu nepredložili doklad o začatí štúdia mohol s Vami ukončiť pracovný pomer. Môže však ešte počkať do novembra 2015, najneskôr do 31. 12. 2015 a potom by mal konať. Preradenie do nižšej platovej triedy by nemalo byť východisko, pretože potom by žiaden učiteľ, ktorý uší v špeciálnej škole nemusel spĺňať špeciálno pedagogickú spôsobilosť. Zamestnávateľ Vás zaradil ako nekvalifikovanú do 9. platovej triedy, ale do novembra 2012 ste mohli byť zaradená aj v 10. platovej triede. Pozrie si § 60 ods. 3 a § 61 ods. 4 zákona č. 317/2009 Z.z. - sú tam uvedené dátumy, ktoré sú aj vo Vašom prípade aktuálne.

pjana
Učiteľ v špeciálnej základnej škole

Dobry den, dakujem Vam za odpoved. Mne skoncila pracovna zmluva 30.6.2012 a momentalne sa mi rysuje nova pracovna zmluva. Cize teraz mi moze dat este zamestnavatel pracovnu zmluvu ako specialnemu pedagogovi? Keby zacnem hned studovat, tak studium ukoncim cca. v maji 2015 a to by som stihala ten termin, ktory uvadzate. Len neviem, ci je to aktualne aj pri novej pracovnej zmluve. Dakujem Vam za rady.

Maria Pavlikova
Učiteľ v špeciálnej základnej škole

O špeciálnom pedagógovi píšem v inom maile. Ak ste vo všetkých otázkach pjana jedna osoba, píšte mi do jednej rubriky, budete mať aj odpovede spolu.
Takže za špeciálneho pedagóga ako odborného zamestnanca Vás asi nepríjmu. Ale 4 roky a 7 rokov sa počíta od prvého pracovného pomeru v špeciálnom školstve, teda aj nový zamestnávateľ bude nadväzovať v počítaní doby na začatie a skončenie štúdia tak ako som uviedla. Ak skončíte štúdium špeciálnej pedagogiky tak ako uvádzate, teda v máji 2015 je to v poriadku. Získate kvalifikáciu na
výchovnovzdelávaciu činnosť učiteľa v špeciálnom školstve, ale len v základnom.

kostolanskan
asistent začínajúci

Dobrý deň.
Poprosím informáciu, ak ide o začínajúceho asistenta učiteľa ide do 8. platovej triedy? Ďakujem

Maria Pavlikova
Začínajúci asistent

Začínajúci pedagogický asistent sa zaradí do platovej triedy podľa dosiahnutého vzdelania. Asistent s ÚSO sa zaradí ako začínajúci do 7. platovej triedy a asistent s vysokoškolským vzdelaním do 8. platovej triedy.

jajuska81
asistent učiteľa

Dobrý deň, od septembra som začala pracovať ako asistent učiteľa na ZŠ. Mám ukončený 2st. VŠ v odbore Verejná správa. Práca ma veľmi baví a pracovať v školstve som chcela vždy, žiaľ okolnosti mi to skôr neumožnili.
Chcem sa opýtať, aké mám šance, resp. možnosti zvýšenia kvalifikácie, ak by som chcela aj naďalej, napr. aj po ukončení asistenta učiteľa pracovať v školstve, v rozmedzí od MŠ, ZŠ ,príp. SŠ. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

Pedagogickí zamestnanci v školstve musia spĺňať kvalifikačné predpoklady a kvalifikačné požiadavky pre daný druh a typ školy. Tieto sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z. v prílohe č. 1 v jednotlivých častiach. Nedá sa určiť čo si máte doplniť, pretože bolo by vhodné keby ste vedeli, kde sa chcete zamestnať. V každom prípade to musí byť pedagogické vzdelanie a toto sa nedá získať len tak nejakým doplňujúcim štúdium. Vo vyhláške sú vymenované druhy vzdelaní, ktoré treba absolvovať.