7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
amaca
koniec prac. pomeru

Dobrý deň,

zamestnankyňa pracuje ako asistentka učiteľa so zmluvou na dobu určitú do 31.12.19. Druhý úväzok má v ŠKD, môže byť koniec prac. pomeru v ŠKD k 30.6. 19 alebo musí končiť k 31. 8. 2019?

Ďakujem

Maria Pavlikova
Koniec pracovného pomeru

Druhý úväzok má v ŠKD - môže skončiť hocikedy. Dôležité je ako mala uzatvorený tento pracovný pomer.

amaca
Koniec pracovného pomeru

Tento druhý úväzok jej môžeme opakovane uzatvárať na dobu určitú? Ďakujem

Maria Pavlikova
Koniec pracovného pomeru

Pracovný pomer na dobu určitú môže zamestnávateľ so zamestnancom uzatvoriť v súlade s § 48 ods. 2 Zákonníka práce najviac na dobu dvoch rokov. Jedine, ak je pracovný pomer na dobu určitú z dôvodu zastupovania materskej dovolenky rodičovskej dovolenky a dovolenky bezprostredne nadväzujúcej na MD a RD a dlhodobej práceneschopnosti v súlade s § 48 ods. 4 Zákonníka práce, môže byť aj na dobu presahujúcu dva roky. Nie je mi jasné z Vašich otázok, čo sa vlastne pýtate. Nie je dôležité, či je to prvý úväzok alebo druhý úväzok, rozhodujúce sú termíny.

BiroLaszlo
zmluva

dobry den. mam otazku. som nový riaditeľ ZUŠ od 28. júna. na škole pôsobí ucitel gitary zo zahranicia bez jazykovej skusky a znalosti státneho jazyka. bol prijaty na zastupovanie kolegyne pocas MD a ma zmluvu s bývalým riaditelom po dobu nástupu uvedenej kolegyne nz MD. zastupujuci ucitel mimoto ma absolventsky diplom zo zahranicia a na predmet elektrická gitara (pritom vyucuje klasickú gitaru). je jeho zmluva stále platná? mozem ju prehodnotit a skoncit s ním prac. pomer? okrem toho od septembra podal ziadost o prijatie do zamestnania cerstvý absolvent BC z VSMU BA pre odbor klasická gitara. v tomto prípade mozem zrusit zmluvu s nekvalifikovanou prac. silou a prijat absolventa VSMU? MD sa konci u kolegyni koncom januára 2020. dakujem BL

Obec Stará Halič
pracovná zmluva riaditeľka MŠ

Dobrý deň, chcem sa opýtať môže sa dať vymenovanej riaditeľke MŠ pracovná zmluva na dobu určitú počas trvania funkčného obdobia? Alebo ako dať trvanie pracovného pomeru? Ďakujem

Maria Pavlikova
Pracovná zmluva riaditeľke MŠ

Funkčné obdobie riaditeľa školy je v súlade s § 3 zákona č. 596/2003 Z. z. päťročné. Zriaďovateľ súčasne s menovacím dekrétom uzatvára s novovymenovaným riaditeľom pracovný pomer na dobu určitú, t. j. na dobu funkčného obdobia päť rokov.