5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
kiciildi
Vychovny a karierovy poradca

Dobry den prajem, chcem sa informovat ohladne funkcie karieroveho a vychovneho poradcu. Nasa vychovna poradkyna bude robit aj karieroveho poradcu, pri vychovnom poradenstve vieme, ze ma znizeny uväzok o 3 hodiny podla poctu deti. Ak bude robit obidve funkcie, uväzok sa jej dalej znizuje alebo stale su to len tri hodiny?
Dakujem, Hrabinska

Mrňa
Úväzok

Prajem pekný deň.
Som zástupkyňou riaditeľky školy s materskou školou, máme dve oddelenia ŠKD, 11 tried a CVČ. V CVČ je 168 detí. Započítavajú sa všetky triedy školy, všetky oddelenia a všetky výchovné skupiny v mojej priamej riadiacej pôsobnosti? Neviem, či dobre chápem Nariadenie vlády z 3. júla 2019 a patrí mi úväzok 10 hodín týždenne alebo 12 hodín?

Mrňa
Ospravedlnenie

Ospravedlňujem sa, chcela som sa pýtať, nie odpovedať.

Maria Pavlikova
Úväzok

Príloha č. 6 k nariadeniu vlády č. 201/2019 Z. z. časť C základná škola s materskou školou – riadiaca pôsobnosť pre základnú školu = 2+11+1 = 14. Z uvedeného vyplýva 12 hodín vyučovacej povinnosti, ak tam nie je sčítacia chyba.

Maria Pavlikova
Výchovný a karieérový poradca

Na presné určenie úväzku výchovného poradcu a kariérového poradcu postupujte podľa § 5 nariadenia vlády č. 201/2019 Z. z. a prílohy č. 5 k uvedenému nariadeniu. Úväzok sa neznižuje, ale úväzok sa určuje podľa určitých pravidiel. Neuvádzate nič konkrétne, z čoho by som mohla vychádzať.