5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
corbovak
Poverenie vykonávaním funkcie riaditeľa

Dobrý deň, na miesto riaditeľky MŠ (ktorá odstúpila) starosta poveril učiteľku riadením MŠ do vyhlásenia VK, môže táto učiteľka v písomnom styku (napr. pri rozhodnutiach o prijatí deti do MŠ) používať titul riaditeľ? Nie je to v rozpore do zákonom, ak ešte neprebehlo oficiálne VK? Ďakujem

Maria Pavlikova
Poverenie vykonávaním funkcie riaditeľa

Ak zriaďovateľ poveril výkonom činnosti riaditeľa školy učiteľku v súlade s § 5 ods. 9 zákona č. 552/2003 Z. z. na dobu určitú do vymenovania úspešného kandidáta po vykonaní výberového konania, a to najdlhšie na šesť mesiacov, tak postupoval v súlade so zákonom. Poverená riaditeľka môže používať titul riaditeľ má všetky kompetencie ako riaditeľ.

amni
vymenovanie

Dobrý deň, riaditeľke skončilo funkčné vzdelávanie a zriaďovateľ poveril zástupcu riaditeľa dočasným riadením školy - v podpisovej dokumentácii má vymenovaný zástupca používať akú funkciu: riaditeľ alebo poverený vedením školy alebo zástupca školy? Môže si zároveň vymenovať svojho zástupcu počas obdobia, kedy on bude poverený vedením školy?

amni
vymenovanie

Dobrý deň, ak zriaďovateľ poveril zástupcu riaditeľa dočasným riadením školy - je potrebná dohoda o zmene pracovných podmienok a po skončení poverenia, bude opäť pracovná náplň zástupca? Môže si zároveň vymenovať svojho zástupcu počas obdobia, kedy on bude poverený vedením školy?

Maria Pavlikova
Vymenovanie

Najprv by sme si mali ujasniť, či riaditeľke skončilo funkčné vzdelávanie alebo funkčné obdobie, pretože ukončenie funkčného vzdelávania ako to uvádzate v otázke, nemá vplyv na poverenie zástupcu. Zástupca riaditeľa školy sa do funkcie nemenuje ani by sa nemal poverovať, pretože nie je na to žiadne ustanovenie. Odporučila by som dohodu o zmene pracovnej zmluvy na túto činnosť na dobu určitú s tým, že uplynutí dohodnutého času sa tento zamestnanec opäť vráti na svoje pôvodné miesto.