5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Riaria
kredity

Dobrý deň,
poprosím o vysvetlenie:
Príplatok za kredity sa poberá 7 rokov, po 7 rokoch sa zruší aj platnosť kreditu alebo sa len prestane poberať príplatok?
Za jazykovú skúšku sa stále získava 60 kreditov alebo ako to je po novom?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Kredity

Kredity získané a uznané do 31. 8. 2019 a kreditový príplatok, ktorý sa vypláca do 31. 8. 2019, sa od 1. 9. 2019 zmenil na príplatok za profesijný rozvoj podľa § 32g zákona č. 553/2003 Z. z. a vypláca sa do 31. 8. 2026. Za štátnu jazykovú skúšku sa po novom bude vyplácať príplatok za profesijný rozvoj podľa § 14e zákona č. 553/2003 Z. z., ale len, ak bude táto vykonaná po 1. 9 2019.

Gifty
štátna jazyková skúška

Príplatok za štátnu jazykovú skúšku

Dobrý deň,
pracujem ako odborný zamestnanec v školskom zariadení 7 rokov. Pred 2 rokmi som si urobil štátnu skúšku z jazyka, nebol som ale zaradený v plane kontinuálneho vzdelávania. Riaditeľ mi odmietol priznať kredity za tuto skúšku, pretože ju vraj nevyužijem vo svojej práci. Nedal mi samozrejme ani písomné odôvodnenie. Malo to takto byť?
Myslel som si, že keď prejdem k inému zamestnávateľovi v budúcnosti tak tam mi to potom konečne budú môcť priznať ale teraz píšete, že keďže je skúška vykonaná pred 1.9.2019 tak nemám na nič nárok? Ďakujem za vašu odpoveď

Katka77
Vyplácanie kreditov po materskej

Dobrý deň, chcem sa opýtať na vyplácanie kreditov po materskej a rodičovskej dovolenke. V roku 2017 som nastúpila na materskú dovolenku. V roku 2018 som počas rodičovskej dovolenky spolu s kolegami absolvovala dve aktualizačné vzdelávania, za čo som získala 30 kreditov. Keď dom si chcela dať žiadosť o vyplácanie príplatku, povedali mi, že mám požiadať až po skončení rodičovskej dovolenky. Do práce chcem nastúpiť v máji 2020. Keď som sa pýtala v septembri na kreditový príplatok, povedali mi, že už mi nebudú nič vyplácať, že je zrušený. Prosím vás o radu, čo môžem urobiť aby som dostala príplatok do 2026 po návrate do práce.

Maria Pavlikova
Vyplácanie kreditov po materskej

Po ukončení kontinuálneho vzdelávania ste mali osvedčenia odovzdať riaditeľovi. Riaditeľ po zvážení získané kredity uznal alebo neuznal . Ak ich neuznal pre účely vyplácania kreditového príplatku, bol povinný vydať písomné zdôvodnenie. Skutočnosť, že ste boli na materskej dovolenke na tom nič nemení. Ak by Vám ich uznal, bolo potrebné vystaviť oznámenie a výške a zložení funkčného platu aj s kreditovým príplatkom. Rovnako sa vydáva oznámenie o plate aj pri schválení nových platových taríf, napr. od 1. 9. 2018, od 1. 1. 2019 a samozrejme aj od 1. 9. 2019. Ak by Vám boli uznali kredity v minulosti, v oznámení o plate k 1. 9. 2019 by bol tento uvedený ako príplatok za profesijný rozvoj podľa § 32g zákona č. 553/2003 Z. z. a pokračoval by až do 31. 8. 2026. Ak zamestnávateľ zanedbal svoju povinnosť, je povinný ju napraviť. Vystaviť oznámenia o výške a zložení funkčného platu aj spätne, pretože plat sa nevyplácal, je podľa môjho názoru menšie zlo ako ukrátiť Vás o finančné prostriedky. Je pravda, že v roku 2020 Vám kreditový príplatok neuznajú. Vy ste však v tom istom pracovnom pomere, takže dá sa dať do poriadku.