9 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Cia.30
Zaradenie do platovej triedy
Cia.30
Zaradenie do platovej triedy a platnost 1.atestacie

Dobry den, mam ukoncene VS druheho stupna v odbore soc. praca. Momentalne 6 rok pracujem ako vychovavatelka v CDR. Mam ukoncene uz aj Bc. stupen v odbore specialna pedagogika a tento mesiac vykonam 1.atestaciu. V ktorej platovej triede budem zaradena po jej vykonani? Momentalne som v 6tej,lebo Mgr. stupen mi neuznali. A druha otazka. Ked ukoncim Mgr. v odbore specialna pedagogika bude mi 1.atestacia platit, ci ju musim vykonat nanovo aby som sa dostala o triedu vyssie? Dakujem

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy a platnost 1.atestacie

Neviem posúdiť, ktorým vzdelaním spĺňate kvalifikačný predpoklad a ku ktorému vzdelaniu vykonáte prvú atestáciu. Atestácia platí v súlade s § 30 ods. 1 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z. len k tomu stupňu vzdelania, ku ktorému bola vykonaná.

Cia.30
Zaradenie do platovej triedy a platnost 1.atestacie

Vdaka za odpoved. Nieco som si k tomu uz nastudovala. AP vykonam ako vychovavatelka, bc. stupen v odbore specialna pedagogika.
Teraz som vsak zistila, ze do vyssej triedy ma zaradia az po splneni podmienky 5 rokov zaradenia ako samostatny pedagogicky zamestnanec. V mojom pripade 4 roky, kedze rok uz presiel.
Preto by som rada vedela. Pocas tych 4 rokov ukoncim aj Mgr. stupen v odbore specialna pedagogika, cize 1.atestacia,ktoru vykonam teraz mi vobec nebude platit? Kedze sa vztahuje na dosiahnuty stupen vzdelania...

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy a platnost 1.atestacie

V súčasnosti je to tak ako píšete. Je vhodné, ak si dopredu zistíte, čo ktorý vzdelaním dosiahnete v platovom zaradení a čo Vám bude slúžiť iba na osobnostný rozvoj.

Cia.30
Zaradenie do platovej triedy a platnost 1.atestacie

Dakujem za odpoved. Cize ak by som nevykonala atestacnu skusku, tak by mi zostalo preplatenie 60 kreditov do roku 2026? Ibaze teraz mam preplacanych iba 30 kreditov,na tie dalsie som si nedala ziadost s tym, ze cca 3 mesiace bez nich "prezijem", lebo ich pouzijem na atestacku. Mozem podat ziadost aj teraz na ich preplacanie? Vsetky kredity som ziskala este do 31.8.2019. Posledne 30 v auguste.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy a platnost 1.atestacie

Skutočnosť, že na vykonanie atestácie sa od 1. 9. 2019 nebudú požadovať kredity, resp., že ostanú v platnosti vieme od júla 2019. Keby aj nie, zákon č. 138/2019 Z. z. je účinný od 1. 9. 2019 a na stránke MŠVVaŠ R je usmernenie o vykonaní atestácie a ponechania kreditov. Dnes je 11. 11. Vo svojich odpovediach som nespočetnekrát uviedla túto informáciu aj postup, čo s kreditmi, ktoré majú pedagogickí zamestnanci v zásuvke. Dnes sa kredity neuznávajú. Prepočítajte si o koľko peňazí ste sa sama ukrátili do 31. 8. 2026. Ja nemôžem ísť proti zákonu.

Cia.30
Zaradenie do platovej triedy a platnost 1.atestacie

Velmi pekne dakujem za odpoved. Ibaze ja tie kredity nemam v zasuvke, ale odovzdala som ich overene zamestnavatelovi, ktory ich uznal. V opacnom pripade by som nemohla vykonat atestaciu. Plati to aj v tomto pripade, ze nemozem dodatocne podat ziadost na ich preplacanie?

turistika 1971
zaradenie p. učiteľky do platovej triedy

Dobrý deň,
prosím o radu :

zaradenie do platovej triedy, p. učiteľky, ktorú sme prijali na zastupovanie počas PN do materskej školy na dobu určitú na dva mesiace. Má vyštudovanú dievčenskú strednú odbornú školu, Vysokoškolsé vzdelanie 2. stupňa, odbor slovenský jazyk a literatúra- pedagogika, momentálne od 1.9. študuje na strednej pedagogickej súkromnej škole odbor učiteľstvo pre MŠ- doplnkové štúdium na 2 roky/, nemá adaptačné vzdelávanie./ nebudeme jej ho robiť, lebo je u nás len 2 mesiace/. Zaradili sme ju do 5. platovej triedy, je to správne? ďakujem za odpoveď.