13 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
soilella3
pedagogické minimum

1.Dobrý deŇ .Rada by som sa informovala .Mám skončenú Strednú pedagogickú školu v Modre odbor vychovávateľstvo a učitelka v MŠ.Mám certifikáat B2 z angličtinu --na jazykovej škole v Trnave som si urobila certifikát/.Ak by som chcela íst učit na Základnú školu potrebujem pedagogické minimum?

2.Premýšlam íst na VŠ externe bud primárne vzdelávanie ,geografiu alebo anglický jazyk externe teda jeden odbor /nakolko neexisutje kombinaácia externe . ak by som chcela učit Bc. mi nestací asi ?

3.Čo by ste mi poradili kam študovat popri práci geografiu nakolko studium ucitelstvo geografie je len denné
bohužial?/pracujem ako vychovávateľka prax mám cca18 rokov v ŠKD/.

Ďakujem pekne za odpoved

Maria Pavlikova
Pedagogické minimum

Ak máte ukončenú strednú pedagogickú školu a chcete učiť na základnej škole, tak pedagogické minimum Vám skutočne nestačí. Musíte mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Nestačí Vám ani Bc.

soilella3
pedagogické minimum

Ďakujem Vám :)

Bejči22
pedagogické minimum

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám ukončnú sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo. Pracujem ako asistent učiteľa na ZŠ. Ak by som chcela učiť na 1.stupni, aké štúdium si musim doplniť? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Pedagogické minimum

Ak chcete pracovať na prvom stupni základnej školy ako učiteľka, musíte absolvovať učiteľstvo pre primárne vzdelávanie.

Agaja1
doplňujúcw pwdagogické vzdelanie

Dobrý deň, chcela by som vedieť, aké konkrétne vzdelanie si musím doplniť v prípade, že chcem pracovať ako vychovávateľ v ŠKD na ZŠ, prípadne učiť na i.stupni ZŠ. Mám ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa a to I. st. v odbore soc.práca a poradenstvo a II. st. v príbuznom odbore a to konkrétne: Teória, riadenie a služby v oblasti kultúry (manažment v kultúre). Veľmi pekne ďakujem.

Maria Pavlikova
Doplňujúce pedagogické vzdelanie

Najskôr musíte získať pedagogickú spôsobilosť na tej škole, ktorú ste absolvovali v magisterskom štúdiu. Následne by ste mali absolvovať buď rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky alebo vychovávateľstvo. Na kvalifikovanú vychovávateľku stačí aj nadstavbové štúdium vychovávateľstva.

tinusik
Sociálna pedagogika a DPŠ

Dobrý deň, chcem sa opýtať, mám ukončenú Sociálnu pedagogiku. Môžem si urobiť pedagogické minimum a potom neskôr rozširujúce štúdium, aby som mohla učiť na 1. stupni?

Maria Pavlikova
Sociálna pedagogika a DPŠ

Môžete si urobiť pedagogické minimum a rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky, aby ste mohli učiť na stupni základnej školy.

Kklarra
Biotechnoógie DPŠ

Dobrý večer, chcela by som sa informovať či by som mohla získať spôsobilosť vyučovať prirodovedecké predmety, biológiu, prípadne chémiu, na II. stupni ZŠ po absolvovaní DPŠ, ak mám ukončený magisterský stupeň v odbore Biotechnolgie so štátnou skúškou z molekulovej biológie a biotechnológií. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Biotechnológie DPŠ

Kvalifikačné predpoklady na pracovnú činnosť učiteľov na vyučovanie jednotlivých predmetov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., v prílohe č. 1, 1. diel, IV. časť a v 3. diele VI. časť pre učiteľov strednej školy a 1. diel, III. časť a 3. diel IV. časť pre učiteľov druhého stupňa základnej školy. Vo vyhláške je aj uvedené, čo je potrebné ďalej absolvovať.

Natália91
DPŠ + história

Dobrý deň,
Poprosila by som o radu, prvá vec nakoľko študujem II. stupeň na filozofickej fakulte odbor história a následne mám v pláne po ukončení spraviť DPŠ, je potom možné vyučovať históriu ako predmet?
...alebo druhá vec, zvažovala som možnosť po DPŠ ísť ešte na pedagogické rozširujúce štúdium vtedy by som bola spôsobilá na učiteľstvo prvého stupňa na ZŠ?
Vopred ďakujem za odpoveď.

Kate177
DPŠ

Dobrý deň prajem,
mám vyštudovaný II. Stupeň vysokoškolského štúdia, odbor Chemické technológie, FCHPT STU.
Chcem sa opýtať, že či po absolvovaní DPŠ môžem učiť na vysokej škole. Resp. Kde môžem učiť a do akej platovej triedy, stupňa, tarify by som patrila. Aj presnú tabuľku-pedagogický pracovník,výskumný pracovník, asistent, odborný pracovník... Vopred ďakujem za odpoveď.