Dobrý deň, pani Ing. Pavlíková, poprosíme o poradenie.
Minulý týždeň nám „priniesla“ zamestnankyňa – majsterka odbornej výchovy diplom (Katolícka univerzita v Ružomberku, PF, Inštitút Juraja Páleša v Levoči): Mgr. – magisterské štúdium špeciálnej pedagogiky a pedagogiky mentálne postihnutých v študijnom odbore 38. učiteľstvo a pedagogické vedy a vysvedčenie o štátnej skúške s predmetmi: pedagogika mentálne postihnutých pre učiteľov, špeciálne metodiky predmetov špeciálnej základnej školy, špeciálnopedagogická diagnostika a prognostika a obhájila diplomovú prácu na tému Rozvoj psychických procesov žiakov s mentálnym postihnutím prostredníctvom telovýchovného procesu.
Uvedené štúdium nebolo prerokované v rámci ďalšieho vzdelávania, prof. rozvoja ani uzavretá dohoda o ďalšom vzdelávaní. Zamestnankyňa je doposiaľ zaradená v 6. platovej triede ako samostatný pedagogický zamestnanec bez I. atestácie, má ukončené VŠ vzdelanie 1. stupňa na hore uvedenej univerzite – špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých v študijnom odbore 1.1.6. špeciálna pedagogika. Vyučuje odborný výcvik. V niektorých šk. rokoch si v súlade s platnou legislatívnou dopĺňa úväzok učením max. do 6 vyuč. hodín. Domnievame sa, že jej ako majsterke odbornej výchovy neprináleží zaradenie do vyššej platovej triedy vzhľadom na súčasné zaradenie – majsterka odbornej výchovy v odbornom učilišti.
Pýtame sa: Musíme prihliadnuť na „prinesený diplom“ a majsterku odbornej výchovy zaradiť do vyššej platovej triedy, t. j. do 7. platovej triedy?
Za odpoveď ďakujeme.
Po, 08/10/2020 - 10:34
#1
MOV - zaradenie do platovej triedy
Pedagogickí zamestnanci v odbornom učilišti musia plniť kvalifikačnú požiadavku, a to špeciálno-pedagogickú spôsobilosť. Okrem toho musia mať aj odbornú spôsobilosť. Musí mať vzdelanie, ktoré sa vyžaduje u majstrov odbornej výchovy v stredných školách. Nepíšete v akom odbore vykonáva činnosť majsterky odbornej výchovy. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa so zameraním na špeciálnu pedagogiku jej nezvyšuje odbornú spôsobilosť. Musí byť vyučená v nejakom odbore. V pláne profesijného rozvoja uvedené štúdium malo byť zaradené, ale dohoda o zvyšovaní kvalifikácie neprichádza do úvahy.
Dobrý deň, pani Pavlíková, pre správne zaradenie do platovej triedy doplňujeme údaje.
Naša zamestnankyňa – majsterka odbornej výchovy ukončila stredné odborné učilište v odbore pekárka a strednú odbornú školu v študijnom odbore potravinárska výroba, pekárska a cukrárska výroba. Následne na Katolíckej univerzite v Ružomberku vyštudovala DPŠ a špeciálnu pedagogiku súbežne s ukončením VŠ 1. stupňa – Bc. V súčasnej dobe predložila organizácii diplom s Mgr.(o štátnych skúškach a texte v diplome sme informovali v predchádzajúcej správe).
Vyučuje ako majsterka odbornej výchovy v odbornom učilišti v učebnom odbore cukrárska výroba. Je zaradená v 6. platovej triede. Naša otázka: Je organizácia povinná po predložení diplomu a vysvedčenia o štátnej záverečnej skúške na Katolíckej univerzite v Ružomberku (pracovisko Levoča) zaradiť zamestnankyňu do 7. platovej triedy?
Za odpoveď ďakujeme.
Predpokladala som to takto, ale chcela som vedieť, či je kvalifikovaná MOV. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa nezvyšuje jej kvalifikáciu ako MOV a ostane zaradená v 6. platovej triede.