6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Zastupkyna12
Vychovávateľka ŠKD

Dobrý deň, pani Pavlíková.
Chcem Vás požiadať o radu v súvislosti s kvalifikovanosťou vychovávateľky ŠKD.
Záujemkyňa má nasledovné vzdelanie:
- stredoškolské i vysokoškolské vzdelanie nepedagogického smeru
- doplňujúce pedagogické štúdium v odbore učiteľstvo profesijných predmetov (skončené v roku 2020)
V školstve zatiaľ nepracovala.
Môže byť prijatá na pozíciu vychovávateľky ŠKD či už ako kvalifikovaná alebo nekvalifikovaná, v prípade nekvalifikovanosti s podmienkou doplnenia pedagogického štúdia v odbore vychovávateľ?
Ako jej nastaviť platové zaradenie?
Ďakujem vopred veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Vychovávateľka v ŠKD

Vašu uchádzačku o pozíciu vychovávateľky môžete prijať do pracovného pomeru s podmienkou podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. do štyroch rokov získať požadovaný kvalifikačný predpoklad na výkon pracovnej činnosti vychovávateľ. Zaradíte ju ako začínajúcu do 6. platovej triedy a po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania do 7. platovej triedy ako samostatnú až do uplynutia danej podmienky.

Zastupkyna12
Vychovávateľka ŠKD

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

pamkascs
Zaradenie vychovávateľky v ŠKD

Prajem pekný deň, pani Pavlíková.
Mám podobnú dilemu, ako kolegyňa. Od 1.9. sme prijali na zastupovanie počas PN vychovávateľku, ktorá má ukončené VŠ II. stupňa odbor manažment + DPŠ k tomuto diplomu, USO vzdelanie ekonomického smeru a doplnené USO ďalšou maturitnou skúškou v odbore vychovávateľ. Doplnenie vzdelania na úrovni USO si robila počas predchádzajúceho pracovného pomeru. Má ukončené adaptačné vzdelávanie a viac ako 4 roky pedagogickej praxe. Môžem ju zaradiť do 5. platovej triedy ako samostatný pedagogický zamestnanec kvalifikovaný na úrovni USO, alebo musím do 6. platovej triedy ako kvalifikovanú na úrovni USO bez kariérového stupňa (uvádzali ste to v iných príspevkoch). S prepojením do RIS a štatistík potom uvádzam kvalifikovaný, VŠ II. stupňa bez kariérového stupňa, vykonáva Vých. činnosť odborne (nemám v programe možnosť zadať kvalifikovaný na úrovni USO).

LibusaZ
Zaradenie PA do platovej triedy

Dobrý deň, pani Pavlíková.
Chcem Vás poprosiť o radu v súvislosti k zaradeniu pedagogického asistenta . PA má nasledovné vzdelanie:
- ukončené VŠ vzdelanie 2. stupňa v odbore sociálna práca
-pomaturitné štúdium na SOŠ pedagogickej učiteľ pre materské školy a vychovávateľstvo
Adaptačné vzdelávanie už má, pracovala v školstve.
Do akej platovej triedy má byť táto pedagogická asistentka zaradená?
Za Vašu odpoveď vopred ďakujem.

Maria Pavlikova
Zaradenie PA do platovej triedy

Váš pedagogický asistent je kvalifikovaný na úrovni úplného stredného odborného vzdelania a patrí mu zaradenie do 5. platovej triedy.