3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
MT
Kvalifikácia na ANJ

Dobrý deň, som kvalifikovaná učiteľka TV s 1. atestáciou. Vyučujem TV a ANJ na ZŠ. Prax 20 rokov. ANJ vyučujem nekvalifikovane. Chcem sa vás opýtať: v roku 1995 som na gymnáziu absolvovala tkzv. "malú štatnicu z ANJ" na vysvedčení je písaná ako štátna základná jazyková skúška. Je táto kvalifikácia v dnešnej dobe postačujúca na kvalifikované vyučovanie ANJ na ZŠ? Považuje sa to za terajšie B2? Ďakujem pekne za Vaš čas. MT

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na ANJ

Neviem to takto na diaľku posúdiť bez toho, aby som videla vysvedčenie. Ak je to štátna jazyková skúška vykonaná na štátnej jazykovej škole, tak je to tá štátna jazyková skúška, za ktorú za uznávala aj náhrada prvej kvalifikačnej skúšky, prípadne uznávalo 60 kreditov. Tieto skúšky sa vykonávali počas štúdia na gymnáziu, ale neboli na vysvedčení z gymnázia, ale na vysvedčení zo štátnej jazykovej školy. Ak ste od roku 1995 nepodnikli nič v danom smere a boli ste spokojná, že vyučujete nekvalifikovane, je najvyšší čas to preskúmať.

MT
Kvalifikácia na ANJ

Viete, vyučovala som kvalifikovane (mala som druhý predmet s atestáciou), no teraz prvý krát po 20 rokoch mám viac ANJ v rozvrhu a hľadám možnosť ako byť rýchlo kvalifikovaná. V ANJ sa vzdelávam a udržujem prostredníctvom Erasmus+ jazykových kurzov v anglicky hovoriacich krajinách. Certifikáty , europass mobility a iné výstupz z E+ sa u nás neuznávajú, preto sa pýtam na túto základnú štátnu jazykovú skúšku ešte z čias gymnázia. :)