56 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
dagomaro
kvalifikacne predpoklady

Dobry den p. Pavlikova
viete mi poradit, prosim, kto na min.skolstva sa vie vyjadrit ku kvalifikacnym predpokladom ? ( kam mam adresovat dotaz )
Mam maturitu z vychovavatelstva a ucitelstva pre ms a VS 1. stupna v programe predskolska a elementarna pedagogika.
Budem podla Vas akceptovana ako kvalifikovany specialny pedagog, ak si urobim nadstavbove studium v odbore specialna pedagogika na strednej skole ukoncene absolventskou skuskou ?

Dakujem
Dagmar Luknar

Maria Pavlikova
Kvalifikačné predpoklady

Svoju žiadosť o posúdenie plnenia kvalifikačných predpokladov nemusíte adresovať na konkrétneho referenta ministerstva školstva. Stačí všeobecne, oni si to tam už doručia na správne miesto. Ak dovolíte vyjadrím sa aj ja. Kvalifikačné predpoklady pre školského špeciálneho pedagóga sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 8. Základným predpokladom na uvedenú činnosť je v súlade s § 11 ods. 1 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z. vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a ani vyhláška s iným stupňom vzdelania neuvažuje. Vysokoškolské štúdium prvého stupňa a stredoškolské nadstavbové štúdium v žiadnom prípade nie je dostačujúce ako kvalifikačný predpoklad na činnosť školského špeciálneho pedagóga.

Mikušinec Grmanová
Rozširujúce vzdelávanie špeciálnej pedagogiky

Som školská logopédka s VŠ - aprobácia škol.logopéd, učiteľ 1.stup ,ktorá pôsobí v CPPPaP. Počas prvých rokov som si urobila 1. kvalifik. skúšku a neskôr som pracovala v ZŠ v príp. ročníku pre deti s NKS, kde som si urobila 2.atestáciu. V CPPPaP mi ju neuznali nakoľko som si ju robila ako pedagogický zamestnanenc a v CPPPaP som ako odborný zamestnanec. Mám si dorobiť opätovne 2.atestáciu ako odborný?
V mojej kompetencii je dg. logopedických vecí, ale aj VPU, chcela by som si spraviť rozširujúce vzdelávanie špeciálnej pedagogiky - nie bakalárske, len rozširujúce. Bývam v okolí ZV a mám doma 5detí, takže dochádzať do Prešova či BA je pre mňa ďaleko. Viete mi prosím niekto poradiť kam by som sa mohla prihlásiť?

Henrietta
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň pani Pavliková, prosím do akej platovej triedy mám byť zaradená ak pracujem ako pg. asistentka v MŠ. Mám ukončené učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej pripravy- Bc. A strednú pg. školu - učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo. Adaptačné ukončené.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Kvalifikačné predpoklady pre pedagogických asistentov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 6. Vy spĺňate kvalifikačné predpoklady na činnosť pedagogického asistenta podľa uvedenej prílohy, oddiel B, bod 6, písm. a), ktorý nás odporučí na prílohu č. 2, oddiel B, 45 bod, kde je uvedené učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy. Ďalšie vzdelávanie sa nevyžaduje. Patrí Vám zaradenie do 6. platovej triedy,

Stránky