32 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Džul776
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň pani Pavlíková, chcela by som sa opýtať, aké je moje platové zaradenie, keď mám ukončené Gymnázium, I.stupeň vysokoškolského vzdelania v odbore: dvojodbor- predškolská a elementárna pedagogika a pedagogika psychosociálne narušených (špeciálna pedagogika) a II.stupeň takisto dvojodbor ale: učiteľstvo pre primárne vzdelávanie a pedagogika psychosiálne narušených(špeciálna pedagogika). Pracujem už tretí rok ako učiteľka v materskej škole, mám ukončené adaptačné vzdelanie, teda som samostatný učiteľ. Chcela by som nastúpiť do novej práce taktiež ako učiteľka v materskej škole a potrebovala by som vedieť platovú triedu. Ďakujem.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

V novom zamestnaní budete zaradená rovnako ako doteraz. Ste kvalifikovanou učiteľkou materskej školy na úrovni vysokoškolského vzdelania prvého stupňa. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa je iné ako požadované vyhláškou MŠ SR č. 437/2009 Z. z. Patrí Vám zaradenie do 6. platovej triedy.

Mária Plšková
zaradenie do platovej triedy

Dobry den,

prosim o informaciu do ktorej platovej triedy ma byt zaradeny odborny zamestnanec - rehabilitacny zamestnanec v CŠPP pri ŠZŠ a podla akej tabulky. dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Rehabilitačný zamestnanec nie je odborným zamestnancom v zmysle zákona č. 317/2009 Z. z. , takže podľa tabuľky pre pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov nebude odmeňovaný. Pravdepodobne podľa základnej stupnice ako ostatní nepedagogickí zamestnanci. Pri zaraďovaní do platovej triedy treba zobrať do úvahy jeho vzdelanie, vykonávanú činnosť a porovnať ju s katalógom pracovných činností. Ja to nemám na základe čoho posúdiť.

Marti Kondor
Asistent ucitela v MS

Dobry den mala by som.jednu otazku mam.ukomcenu predskolsku elementarnu pedagogiky Bc.pracovala som pred8rokmi na zakladnej skole ako asistentka 8rokov teraz budem.pracovat ako asistentka v MS aku mam platovu triedu dakujem

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa v MŠ

Na činnosť asistenta učiteľa ste kvalifikovaná na úrovni vysokoškolského vzdelania prvého stupňa a keďže máte prax 8 rokov, budete byť zaradená do 6. platovej triedy.

Nikoleta93
Učiteľka v MŠ

Dobrý deň,

Poprosila by som Vás o informáciu ohľadom zaradenia do platovej triedy. Mám vyštudovaný odbor učiteľstvo psychológie a histórie na Pdf UK (druhý stupeň).
Čo sa týka započítanej praxe, mám skoro ročnú prax ako odborný psychológ na zš.
Do ktorej platobnej triedy by som teda mala byť zaradená?

Ďakujem.

Maria Pavlikova
Učiteľka v MŠ

Kvalifikačné predpoklady pre učiteľov sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1. Pre učiteľov materskej školy v časti I. Vašim vzdelaním nespĺňate kvalifikačné predpoklady na danú činnosť, budete zaradená do kariérového stupňa začínajúca učiteľka do 6. platovej triedy.

Kika20
učiteľka v ZŠ

Dobrý deň pani Pavlíková, chcela by som sa opýtať, aké je moje platové zaradenie, keď mám ukončené Gymnázium, II.stupeň VŠ dvojodbor : učiteľstvo akademických predmetov : biológia -- slovenský jazyk a literatúra . Od nového šk.roka nastupujem do zamestnania . Budem začínajúci učiteľ. Potrebovala by som vedieť platovú triedu. Ďakujem.

Maria Pavlikova
Učiteľka v ZŠ

Ak budete učiť predmety svojej aprobácie, budete zaradená do kariérového stupňa začínajúca učiteľka základnej školy, čomu zodpovedá 6. platová trieda.

lili bunganic
odborná a pedagogická spôsobilosť

Dobrý večer, pani Pavlíková, rada by som sa informovala, či spĺňa učiteľ s VŠ II. stupňa v odbore soc. práca s doplňujúcim pedagogickým štúdiom a rozširujúcim štúdiom - špeciálna pedagogika a učiteľ s VŠ II. stupňa technického smeru s doplňujúcim pedagogickým štúdiom a rozširujúcim štúdiom - špeciálna pedagogika kvalifikačné predpoklady na ŠZŠ pre žiakov s mentálnym postihnutím Ďakujem

Maria Pavlikova
Odborná a pedagogická spôsobilosť

Kvalifikačné predpoklady pre učiteľov špeciálnych základných škôl sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1, časť IV. a časť VI. Učiteľ s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa v odbore sociálna práca nie je kvalifikovaný učiteľ špeciálnej základnej školy a učiteľ s VŠ druhého stupňa technického smeru neviem posúdiť, pretože nie je jasné o aké zameranie vysokej školy sa jedná. Dôležité sú štátne skúšky. V obidvoch prípadoch musia byť kvalifikovaní aspoň na jeden predmet, ktorý sa v špeciálnej základnej škole učí.

Papp Andrea
kvalifikovanosť na II.st.ZŠ

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, do ktorej platovej triedy má byť zaradený učiteľ ZŠ s VJM, ktorý bude vyučovať slovenský jazyk na II. stupni ZŠ?
Pedagogický zamestnanec má vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v študijnom odbore učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským, má ukončené rozširujúce štúdium maďarský jazyk a lit. pre 5. - 9. ZŠ a 1. atestáciu z MJL.
Má 13 ročnú pedagogickú prax, už niekoľko rokov učí na druhom stupni ZŠ slovenský jazyk a literatúru na inej ZŠ, a je zaradený do platovej triedy 8 ako učiteľ s I. atestáciou
Môže tento pedagogický zamestnanec kvalifikovane vyučovať na II. stupni ZŠ slovenský jazyk?

Katarina23
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na zaradenie do platovej triedy. Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie 2.stupňa (neučiteľské) v roku 2003, DPŠ 2003, v roku 2006 som nastúpila do zamestnania ako učiteľ ANJ. V roku 2008 som ukončila kvalifikačné vzdelávanie pre nekvalifikovaných učiteľov jazyka. Od roku 2006 učím na základnej škole anglický jazyk (plný úväzok). Do ktorej platovej triedy mám byť zaradená? Ďakujem

miroslava11
miroslava11

Dobrý deň, pani Pavlíková, od 1.6.2018 sme prijali do pracovného pomeru nového majstra odbornej výchovy s ÚSV bez pedagogického vzdelania. Hneď bol zaradený ako začínajúci pedagogický zamestnanec. Od septembra 2018 si dopĺňa pedagogické vzdelanie a 2.5.2019 úspešne ukončil adaptačné vzdelávanie. Môže byť už zaradený ako samostatný pedagogický zamestnanec, aj keď nemá dokončené pedagogické vzdelanie a zároveň zaradený do vyššej platovej triedy? Ak áno, k akému dátumu? Ďakujem pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Miroslava 11

V súlade s § 60 ods. 4 zákona č. 317/2009 Z. z. do doby ukončenia vzdelávania na doplnenie kvalifikačných predpokladov podľa § 8 ods. 1 písm. a) a b) uvedeného zákona, je začínajúci pedagogický zamestnanec po ukončení adaptačného vzdelávania zaradený do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec. Ak 2. mája 2019 nadobudlo rozhodnutie o ukončení adaptačného vzdelávania právoplatnosť, od 3. mája 2019 ho zaradíte do 5. platovej triedy.

Gabika999
Zaradenie PZ do platovej triedy

Dobrý deň,

prosím, zaraďuje sa PZ do vyššej platovej triedy po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania? Jedná sa o odborného PZ, bez DPŠ.

Maria Pavlikova
Zaradenie PZ do platovej triedy

Prosím napíšte konkrétne údaje o vzdelaní, či ide o prvý pracovný pomer, čo učí, prečo by mal mať DPŠ a pod.

Gabika999
Zaradenie PZ do platovej triedy

Najvyššie dosiahnuté vzdelanie : UVLF - Odbor hygiena potravín
Ide o prvý pracovný pomer - učiteľ odborných predmetov.
Učí hygienu potravín, technológiu prípravy pokrmov, cukrársku technológiu.
Momentálne je zaradený do 6. platove triedy ako začínajúci PZ. Zo zákona vieme, že po ukončení adaptačného vzdelávania sa zaradí medzi samostatných PZ. Bude tým pádom zaradený do vyššej platovej triedy? Prípadne zvýši sa nejako plat?
Ďakujeme pekne

Maria Pavlikova
Zaradenie PZ do platovej triedy

Vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa - UVLF - Odbor hygiena potravín, získal Váš zamestnanec odbornú spôsobilosť. V súlade s § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. ste mu dali podmienku do štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru získať pedagogickú spôsobilosť. Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania ho zaradíte podľa § 83 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. do kariérového stupňa samostatný učiteľ, ktorému automaticky prislúcha 7. platová trieda. Odoberiete mu príplatok začínajúceho učiteľa.

Gabika999
Zaradenie PZ do platovej triedy

Dobrý deň. Pani Pavliková, chcem sa ešte spýtať, keďže mi to nie je celkom jasné, do kariérového stupňa samostatný učiteľ sa zaradí učiteľ až po úspešnom absolvovaní DPŠ a teda až vtedy môže byť zaradený do vyššej platovej triedy (7) ?

Nikoleta93
Zaradenie do platobnej triedy

Dobry den,

Potrebovala by som vasu radu.:) Som ucitelkou v ms. Mam vystudovanu vs ucitelstvo psychologie a historie 2.stupen Mgr.
Od septembra nabieham na doplnenie vzdelania na sš predprimarneho vzdelavania… Mam za sebou uspesne ukoncene adaptacne vzdelavanie a teda som zaradena do karieroveho stupna samostatny pedagogicky zamestnanec. Otazka znie, ci ma po uspesnom ukonceni adaptacneho vzdelavania maju zaradit do 6. Platobnej triedy - zacinajuceho ucitela ako je uvedene v platovnych triedach alebo v 7- samostatny pedagogicky zamestnanec 2.stupna.

Dakujem vopred za radu.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania už nie ste začínajúca. Pravdepodobne Vám dali podmienku podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. do štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru získať kvalifikačný predpoklad na činnosť učiteľky materskej školy. V súlade s § 83 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. Vás zaradia ako samostatnú učiteľku. Vzhľadom k tomu, že si dopĺňate vzdelanie pre učiteľky materskej školy na úrovni ÚSO, tak po štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru, teda po uplynutí podmienky Vás preradia do 6. platovej triedy ako učiteľku materskej školy, ktorá spĺňa kvalifikačný predpoklad na úrovni ÚSO, ale má iné ako požadované vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.

ABC
Asistent učiteľa - doplňujúce pedag. študium

Dobrý deň!
Mám ukončenú VŠ sociálnej práce II. stupňa.
Chcela by som študovať "Doplňujúce pedagogické štúdium na výkon pracovnej činnosti učiteľa strednej školy pre odborné vyučovacie predmety obsahovo nadväzujúce na obsah študijného odboru sociálna práca". V budúcnosti môžem pracovať ako asistent učiteľa na základnej škole, alebo tam potrebujem iné vzdelanie?
Ďakujem vopred za odpoveď!

GaBiKaMuSz
Zaradenie do PT

Dobrý večer. Prosím Vás o radu.
Pracujem na SOŠ ako učiteľka odborných predmetov. Po skončení adaptačného vzdelávania ma zaradili do kariérového stupňa samostatný PZ, napriek tomu ma nechcú zaradiť do 7. platovej triedy. Vraj mi prislúcha aj naďalej plat začínajúceho PZ (6. PT) lebo zatiaľ nemám ukončnené DPŠ. Je to v poriadku?

Maria Pavlikova
Zaradenie do PT

Kariérovému stupňu samostatný učiteľ prislúcha 7. platová trieda. Ak Vám dali podmienku pri vzniku pracovného pomeru v súlade s § 83 od. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. získať kvalifikačný predpoklad (DPŠ), tak po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania sa u Vás uplatní § 83 od. 4 uvedeného zákona a patrí Vám 7. platová trieda.

AF70
Začínajúci učiteľ

Dobrý deň
Chcem sa iba uistiť že uvažujem správne.
Mal by u nás učiť učiteľ informatiky, ktorý sa vracia do školy z praxe.
Má ukončenú VŠ pedagogickú - informatika. Učil v rokoch 2009-2016 - doniesol mi aj potvrdenie.
Teda ja ho zaradím do kariérového stupňa samostatný PZ.
ďakujem za odpoveď

Eva123
Platová tarifa

Dobrý deň! Pracujem ako asistent učiteľa splňam všetky predpoklady 5 platovej triedy, ale zaradená som do 4 platovej triedy s odôvodnením,že škola dostáva normatív na AU, ktorý nedosahuje výšku 5 pl.triedy.Prosím o odpoveď,či sa tento normatív nebude zvyšovať.Ďakujem!

Maria Pavlikova
Platová tarifa

O zvyšovaní normatívu sa musíte informovať na okresnom úrade v sídle kraja. Ak spĺňate kvalifikačné predpoklady na zaradenie do 5. platovej triedy, zamestnávateľ Vás nemôže zaradiť do 4. platovej triedy z dôvodu takého alebo onakého normatívu. Pedagogických zamestnancov zaraďujeme do platových tried na základe plnenia kvalifikačných predpokladov a vykonávanej činnosti.

karima3940
#28

U nás na škole tiež nevychádzajú účelovo určené finančné prostriedky pre asistentov podľa zaradenia. Plat im doplácame z rozpočtu školy. Mali sme jednu zlatú mamičku, ktorá si pre syna zbierala finančné prostriedky z 2% dani a tie boli zaslané na skolu z nadácie na dofinancovanie asistenta pre jej syna.

Marta Kocanová
zaradenie do platovej triedy a stupňa-podmienky zaradenia

Dobrý deň, chcem sa opýtať na zaradenie do platovej triedy a stupňa.
Som učiteľka 1.roč s úväzkom 19hod -kvalifikovaná(keďže mám ukončené učiteľstvo pre 1.stupeň)
Ukončila som aj špeciálnu pedagogiku pre mentálne postihnutých a vyučujem v špeciálnej triede na bežnej škole 4 vyuč.hodiny. Stačí to na zaradenie do platovej triedy 8 a hlavne stupeň 2? Opiera sa to o nejaký zákon ?Zamestnávateľ nesúhlasí s mojím zaradením.
Dakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
zaradenie do platovej triedy a stupňa-podmienky zaradenia

Ste kvalifikovaná učiteľka prvého stupňa základnej školy aj špeciálnej základnej školy. Podmienky zaradenia do pracovnej triedy dva nespĺňate, pretože učíte iba štyri hodiny v špeciálnej triede. § 5a zákona č. 553/2003 Z. z. nerieši takéto prípady. Neuvádzate na základe čoho, uvažujete o zaradení do 8. platovej triedy, tak neviem odpovedať.