6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Viera Kristofikova
1.a 2.atestácia v kategórii škol.špec.pedagóg

Dobrý deň,
v r.2012 a 2020 som získala 1. a 2.atestáciu v kategórii školský špeciálny pedagóg. V čase vykonania atestácií som pracovala na ZŠ ako školský špeciálny pedagóg. Budú mi obe atestácie uznané, ak by som sa v budúcnosti zamestnala ako špeciálny pedagóg v poradenskom zariadení (CŠPP)??? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
1.a 2.atestácia v kategórii škol.špec.pedagóg

Školský špeciálny pedagóg je zaradený v kategórii pedagogických zamestnancov a špeciálny pedagóg v kategórii odborných zamestnancov. V roku 2012 tomu bolo inak. Nedovolím si posúdiť túto situáciu.

Viera Kristofikova
2.atestácia pedagogický versus odborný zamestnanec

Ďakujem, rozumiem. Našla som však Pomôcku pre aplikačú prax, ktorú v 09/2019 vydalo MŠ VVaŠ . Prikladám link-https://www.minedu.sk/data/att/15128.pdf
Je tam uvedený podobný/nie však taký istý prípad/ a to, že ak bol školský špeciálny pedagóg zaradený ako OZ s prvou atestáciou podľa zákona 317/2019, tak podľa zákona 138/2019 prechádza k PZ a ostáva v tom istom kariérovom stupni. Predpokladám, že to platí aj pre 2.atestáciu.
V paragrafe 87 odsek 11 zákona 138/2019 sa píše, že
(11) Pedagogický zamestnanec a odborný zamestnanec sa od 1. septembra 2019 zaradí do kariérového stupňa, v ktorom bol zaradený podľa predpisov účinných do 31. augusta 2019.
Môžem si vyššie napísané vykladať tak, že školský špeciálny pedagóg s 2.atestáciou/PZ/bude zaradený do kariérového stupňa špeciálny pedagóg s 2.atestáciou/OZ/ automaticky??? Ďakujem za Váš názor!a čas.

Maria Pavlikova
2.atestácia pedagogický versus odborný zamestnanec

Vami uvedenú aplikačnú pomôcku poznám. Ale podľa mňa to nie je Váš prípad. V aplikačnej pomôcke sa rieši situácia, keď školský špeciálny pedagóg ako odborný zamestnanec v škole, sa zmenou zákona zmenil na pedagogického zamestnanca, ale stále je školský špeciálny pedagóg s rovnakou pracovnou činnosťou a rovnakou pracovnou náplňou. Jeho zaradenie ostáva v tom istom kariérovom stupni a platovej triede. Vy ste sa pýtali na inú situáciu. Vy ako školský špeciálny pedagóg, ktorý pracuje v škole, ide pracovať ako odborný zamestnanec do CPPPaP. Bude mať odlišnú pracovnú činnosť. Je to iná kategória. Preto si nedovolím jednoducho napísať, či Vám budú alebo nebudú platiť obidve atestácie. Ak chcete vedieť čisto môj názor, tak sa Vám uzná iba jedna atestácia.

Hilda B.
Pracovný čas

Dobrý deň, prosím vás, akým spôsobom sa počíta pracovný čas školského špeciálneho pedagóga? 1 prac.hodina: sa rovná 45 min.alebo 60 min? Musí byť na pracovisku 7,5 hod., alebo môže mať prácu na doma? Ďakujem za odpoveď

Maria Kenderová
atestacia

Dobry den , ak som v r. 2005 ukoncila rozširujuce studium a mala som vtedy 5 rokov praxe, mam mat uznanú 1. atestáciu? dakujem