6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Maria Gabrisova...
Rodinne vztahy

Dobry den p. Pavlikova. Mala by som jednu otazku - pracujem v MS ako ucitelka od septembra minuleho roku a moja mama tam pracuje niekolko rokov ako zastupkyna MS.Moze mi byt nadriadena?Dakujem za odpoved. Marika

Maria Pavlikova
Rodinné vzťahy

Podľa § 7 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme, zamestnancov, ktorí sú blízkymi osobami nemožno zaradiť do vzájomnej podriadenosti alebo nadriadenosti alebo tak, aby jeden podliehal pokladničnej kontrole alebo účtovnej kontrole druhého. Vo Vašom prípade matka a dcéra sú blízkymi osobami v zmysle § 116 zákona č. 40/1964 Zb. - Občiansky zákonník a zástupkyňa riaditeľky školy je nadriadenou (vedúcou) zamestnankyňou. Priamy nadriadený zamestnanec riadi a kontroluje prácu zamestnancov, dáva príkazy podriadenému, hodnotí výsledky jeho práce, navrhuje výšku odmien a pod. Jediná výnimka z ust. § 7 je v prípade, že na škole pracujú dvaja zamestnanci, z ktorých jeden je štatutárnym orgánom a druhý je podriadený, ale nejedná sa o Váš prípad. Z uvedeného vyplýva, ak Vaša matka je Vašou nadriadenou, dochádza k porušeniu § 7 zákona č. 552/2003 Z. z.

Maria Gabrisova...
Cize ak som to dobre

Cize ak som to dobre pochopila nesmie byt,ale ona mi odmeny neurcuje ani plat to ma na starosti riaditelka,takze ani v takomto pripade?

Maria Gabrisova...
Mama vykonava iva edukacnu

Mama vykonava iva edukacnu cinnost.Personalnu a financnu cinnost ma na starosti riaditelka ms

Maria Gabrisova...
Mama vykonava iva edukacnu

Mama vykonava iva edukacnu cinnost.Personalnu a financnu cinnost ma na starosti riaditelka ms

Maria Pavlikova
Rodinné vzťahy

Samozrejme, že za personalistiku a financovanie je zodpovedná riaditeľka školy, ale funkcia zástupcu sa zriaďuje kvoli tomu, aby niektoré činnosti prevzal zástupca. Ak má Vaša mama na starosti výchovno-vzdelávací proces a Vy ste učiteľka, mne z toho logicky vyplýva, že Vás riadi zástupkyňa riaditeľky školy. Podľa § 20 ods. 2 zákona č. 553/2003 Z.z . o odmeňovaní návrh na poskytnutie pdmeny zamestnanvcovi, vrátane jej výšky písomne zdôvodní príslušný vedúci zamestnanec. Návrh na vyplatenie odmeny predkladá zástupca a riaditeľ ich schvaľuje, samozrejme môže ich aj upraviť.