6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
fialkazv
Vyplatenie dovolenky a doba praxe

Dobrý deň, chcela by som vedieť, či mi bude zostatková dovolenka vyplatená automaticky zo zákona, alebo treba o ňu požiadať. Mala som úraz a na PN-ku som nastúpila 28.8. 2018. Pracovná zmluva je na dobu určitú do 31.8. 2018. Som stále práce neschopná. Zamestnávateľ mi odmietol predĺžiť pracovnú zmluvu. Keďže PN-ku zasielam zamestnávateľovi, som stále ich zamestnancom. Aj ukončenie. Ak sa nemýlim. Mám nárok na vyplatenie zostatkovej dovolenky po ukončení PN? Mám o ňu písomne žiadať? Aj doba počas PN v mojom prípade sa ráta do zápočtu odpracovaných rokov? Riaditeľka mi chce poslať evidenčný list za odrobené mesiace. Tiež mi ešte neposlali výplatné pásky za jún, júl, august, o ktoré som žiadala. Po skončení PN budem nezamestnaná. Na moje miesto prijala človeka na dohodu. Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Vyplatenie dovolenky a doba praxe

Ak ste mali uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú, tento končí v súlade s § 59 ods. 2 Zákonníka práce uvedeným dňom. O preplatenie dovolenky pri ukončení pracovného pomeru netreba žiadať. Vám vznikol na rok 2018 nárok na 30 dní dovolenky. Nečerpali ste ju počas prázdnin ? Evidenčný list dôchodkového poistenia je zamestnávateľ povinný zaslať do sociálnej poisťovne.

fialkazv
Vyplatenie dovolenky a doba praxe

Na začiatku prázdnin som bola PN po operácii, nato mi riaditeľka volala, že dovolenka sa mi viac oplatí, tak som čerpala dovolenku následne, ale mi ostalo asi 8 dní nevyčerpanej za tento rok. V sociálnej poisťovni mi povedali, že som stále zamestnanec. Tak ste ma trochu vyviedli z miery, podľa Vás mám ukončenie PN posielať nie zamestnávateľovi, ale sociálnej poisťovni? Lebo podľa nabehnutej sumy za august na účte mi dovolenka preplatená nebola. Nato som 10. 8. spadla, mám zlomenú ruku. Doba tejto PN sa mi ráta do doby praxe, ak PN nastala pred ukončením prac. pomeru? ďakujem

Maria Pavlikova
Vyplatenie dovolenky a doba praxe

Nebolo mojim cieľom Vás vyviesť z miery. Ospravedlňujem sa.

Annina
Vyplatenie dovolenky a doba praxe.

Dodávam, že tak ako to uviedla p. Pavliková, Váš pracovný pomer skončil dobou určitou a všetky náležitosti po skončený prac. pomeru je zamestnávateľ povinný vysporiadať aj preplatenie zostatkovej dovolenky. Nemocenské Vám do skončenia PN bude vyplácať sociálna poisťovňa. Započítané roky máte len do doby určitej do 31.8.

Maria Pavlikova
Vyplatenie dovolenky a doba praxe.

Ďakujem veľmi pekne, Annina.