5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
janinka355
Platová trieda????

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu.
Mám vyštudované:
- stredná: Dopravná akadémia - zasielateľstvo - 4-ročné štúdium ukončené maturitnou skúškou
- vysoká: Bc. v odbore sociálna práca
- momentálne si dorábam pomaturitné 2-ročné štúdium učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, ukončenie maturitnou skúškou.
Som na rodičovskej dovolenke a po ukončení by som chcela, ak by sa podarilo nastúpiť ako učiteľka do materskej školy. Prax ako učiteľ nemám.
1. Chcem sa spýtať do akej platovej triedy budem zaradená?
2. Ak má niekto VŠ titul, ale nie v odbore predškolská pedagogika, bude zaradený do platovej triedy podľa výšky titulu alebo sa to nepočíta?
Srdečná vďaka, Jana.

Maria Pavlikova
Platová trieda

Po nástupe do materskej školy budete zaradená do kariérového stupňa začínajúca učiteľka do 8. platovej triedy. Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania budete l zaradená v 8. platovej triede. Zaradenie do kariérového stupňa a platovej triedy sa nerobí podľa výšky titulu, ale podľa plnenia kvalifikačných predpokladov na konkrétnu činnosť, t. j. podľa konkrétneho vzdelania.

janinka355
Platová trieda???

Srdečná vďaka za odpoveď.

ZuzkaKolka
zaradenie do platovej triedy v MŠ

Dobrý deň, chcem sa opýtať - do ktorej platovej triedy by mala byť zaradená učiteľka MŠ s titulom Mgr., ak má vyštudovanú Strednú školu Pedagogická a sociálna akadémia Márie Goretti odbor vychovávateľsko opatrovateľská činnosť, vysokú školu prvého stupňa Odbor predškolská a elementárna pedagogika v programe Predškolská inkluzívna pedagogika a vysokú školu druhého stupňa Odbor predškolská a elementárna pedagogika v programe Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie a ukončené adaptačné vzdelávanie.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Vaša pani učiteľka je kvalifikovaná učiteľka materskej školy na úrovni vysokoškolského vzdelania prvého stupňa a má byť zaradená do 9. platovej triedy. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa je plnením kvalifikačných predpokladov na výchovno-vzdelávaciu činnosť na prvom stupni základnej školy.