15 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
1okana
Kredity
tatarova
skončenie vyplácania kredirtového príplatku

Vo februári 2019 skončila platnosť kreditov. Podľa usmernenia ministerstva platnosť kreditov je neobmedzená, mám rozumieť tomuu, že kredity vyplácam naďalej aj po skončení platnosti?

Maria Pavlikova
Skončenie vyplácania kreditového príplatku

Áno, kredity majú neobmedzenú platnosť, vyplácanie kreditového príplatku sa nezastavuje. Usmernenie MŠVVaŠ SR je platné a je potrebné postupovať podľa neho.

Andrea Šulejová
Kredity

Dobrý deň, v súvislosti s témou kredity by som sa chcela informovať o nasledovnom. Nadobudla som nové kredity v decembri 2018. Môže mi ich riaditeľ aj neuznať kvôli nastavajúcej zmene zákona o kreditových príplatkoch?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Kredity

Podľa § 47a ods. 9 zákona č. 317/2009 Z. z. riaditeľ školy uzná pedagogickému zamestnancovi získané kredity za programy kontinuálneho vzdelávania absolvované pre príslušnú kategóriu a podkategóriu, v ktorej je pedagogický zamestnanec zaradený alebo pre vyučovaný predmet učiteľ v závislosti od potrieb a zamerania školy a v súlade s plánom kontinuálneho vzdelávania pre účel vyplácania kreditového príplatku podľa § 14 ods. 2 zákona č. 553/2003 Z. z. V marci 2019 sa držíme týchto aktuálnych, platných a účinných zákonov.

1okana
kredity

Dobrý deň,
som zaradená ako nekvalifikovaná učiteľka na zš, nakoľko mám ukončenú špec. pedagogiku. v novembri som ukončila kontinuálne vzdelávanie a získala som 30 kreditov. som zaradená ako učiteľ primárneho vzdelávania, samostatný učiteľ. Kont. vzdelávanie bolo v kategorii nižšie sekundárne, primárne atd. na interaktívnu tabuľu a pojmové mapy. Patrí mi kreditový príplatok? Riaditeľka mi ho nevypláca a odôvodnila to tým, že som ako nekvalifikovaná učiteľka. ďakujem

Maria Pavlikova
Kredity

Ste nekvalifikovaná učiteľka a rozširujete si svoje vedomosti kontinuálnym vzdelávaním ? Najprv by ste mali získať kvalifikačný predpoklad a potom si ho rozširujte.

1okana
Kredity

Ale som zaradena do kategorie ucitel. Nemam narok na krefitovy priplatok ak som nekvalifikovana?mam ukoncenu spec.pedagogiku a ucim na zs. Mam vsetky deti romske a ani priplatok za pracu so ziakmi zo szp mi nepatri?dakujem

Elina
uznanie kreditov

Dobrý deň,
poprosím o informáciu, či získané kredity ako učiteľ, môžu byť zároveň uznané aj vo funkcii vychovávateľ.
Učiteľ pôsobí na tej istej škole aj ako vychovávateľ.
Ďakujem

Maria Pavlikova
Uznanie kreditov

Riaditeľ uzná v súlade s § 47a ods. 9 zákona č. 317/2009 Z. z. pedagogickému zamestnancovi získané kredity za programy kontinuálneho vzdelávania absolvované pre príslušnú kategóriu a podkategóriu, v ktorej je pedagogický zamestnanec zaradený alebo vyučovaný predmet v závislosti od potrieb a zamerania školy. Z uvedeného vyplýva, že kredity získané pre kategóriu učiteľ nie je možné uznať vychovávateľovi.

Elina
uznanie kreditov

Ďakujem za odpoveď,
ešte Vás poprosím o upresnenie. Osvedčenie je určené pre kat. učteľa pre primárne vzdelávania a vychovávateľa.
Učiteľ u nás pracuje aj ako vychovávateľ na kratší prac. čas. Uznáva sa príplatok v tomto prípade aj vo funkcii učiteľ a zároveň aj vo funkcii vychovávateľ?
Ide o jedno vzdelávanie a jedno osvedčenie.
Ďakujem.

Maria Pavlikova
Uznanie kreditov

Je vhodné, keď sa v otázke uvedú všetky relevantné údaje a netreba sa vracať a čítať predchádzajúce otázky a odpovede. Ak na osvedčení o kontinuálnom vzdelávaní a získaných kreditoch je uvedené, že vzdelávanie bolo vykonané pre kategóriu učiteľ a kategóriu vychovávateľ, prípadne ďalšie kategórie, je logicky jasné, že kredity možno uznať pre všetky uvedené kategórie.

Elina
uznanie kreditov

Ďakujem.

janci13
Spatne vyplatenie kreditov

Dobry den,
poprosim o radu.

Dna 3.9.2018 sme prijali ucitelku,ktora ma od roku 2017 urobenu stastnu jazykovu skusku /pri nastupe uz mala pedagogicku prax 3 roky 177 dni/. Teraz prisla p. ucitelka na to,ze jej neboli uznane kredity za vykonanie statnej skusky /60 kreditov/ a ziada spatne doplatit priplatok za kredity. Predchadzajuci zamestnavatel jej taktiez kredity nevyplacal.
Otazka: Mam jej spatne doplatit 60 kreditov od dna nastupu, cize od 3.9.2018,alebo mam postupovat podla § 14, ods 3, cize od 1.10.2019 kedze jej predchadzajuci zamestnavatel kredity nevyplacal? Dakujem velmi pekne za odpoved.

Maria Pavlikova
Spätné vyplácanie kreditov

Ak Vám zamestnanec nepredložil osvedčenie o priznaní 60 kreditov za štátnu jazykovú skúšku a podmienky spĺňal už u predchádzajúceho zamestnávateľa, vystavíte mu osvedčenie Vy v priebehu septembra 2018 a vyplácať kreditový príplatok mu budete od 1. 10. 2018, teda doplatíte mu ho za uvedené obdobie.