17 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
mariatomova
pracovná zmluva a zaradenie

Dobrý deň p. Pavlíková,
potrebovala by som poradiť so zaradením a pracovnou zmluvou zamestnanca.
Máme ped. zamestnanca, ktorý bude mať úväzok 10 hod. na teoretickom vyučovaní a 14 hodín na odbornom výcviku ako majster odborného výcviku. Ako ho správne zaradiť a urobiť pracovnú zmluvu.
V minulom školskom roku mal pracovnú zmluvu na učiteľa.
Ďakujem za radu
Tomová

Adrika37
nekvalifikovaný učiteľ a pracovná zmluva

Dobrý deň pani Pavlíková.
Mohla by som Vás poprosiť o radu. Od septembra prijímame zamestnanca na výučbu cudzieho jazyka. Má ukončené VŠ II. stupňa na UKF v Nitre, študijný odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo a štátnu skúšku z nemeckého jazyka. Ako zapracovať do pracovnej zmluvy podmienku doplnenia pedagogickej spôsobilosti.
Ďakujem za skorú odpoveď.

Maria Pavlikova
Pracovná zmluva a zaradenie

Ak mal Váš zamestnanec pracovnú zmluvu na učiteľa na plný pracovný úväzok, tak v tejto mu dohodou o zmene pracovnej zmluvy v súlade s § 54 Zákonníka práce zmeníte plný pracovný úväzok na čiastočný úväzok. Od 1. 9. 2019 mu dáte druhú pracovnú zmluvu na čiastočný úväzok na majstra odbornej výchovy.

mariatomova
pracovná zmluva zaradenie

ďakujem za odpoveď, ale zle som uviedla počty hodín, ktoré sa zmenili na teoretickom vyučovaní 11 hod. a na odbornom výcviku 12 hod. , ale myslím , že platí to isté.
ešte by som sa chcela spýtať na DPŠ. Menovaný zamestnanec má povinnosť vykonať DPŠ v zmysle zákona. V tomto prípade neviem, či ako učiteľ alebo majster odbornej výchovy. Neviem, či je možné naraz vykonať skúšky aj didaktiky odborného predmetu aj didaktiku odborného výcviku. Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Nekvalifikovaný učiteľ a pracovná zmluva

Namiesto § 60 ods. 2 zákona č. 317/2009 Z. z., ktorý sa uvádzal ako podmienka na získanie DPŠ máme teraz § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. Do pracovnej zmluvy do ostatných dojednaných podmienok mu uvediete tento paragraf aj s jeho príslušným textom.

Adrika37
Nekvalifikovaný učiteľ a pracovná zmluva

Pani Pavlíková, veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.

Anavy777
Pracovná zmluva

Dobrý deň, mám ukončené stred. vzdelanie na pedag. A soc. Akadémii. Idem robiť asist. Učiteľa v špeciálnej škole. Podmienka do robenie dvojr. Pomatur. Štúdia učiteľstvo. Mam odpracovaných 15 rokov nepedagog. Praxe a 1 rok ako vychovávateľka.zaradili ma do 6.plat.triedy, prác. Trieda dva. Za počítali mi ale iba 7 rokov. Je to správne? Nie je to málo rokov? Dakujem

Anavy777
Pracovná zmluva

Dobrý deň pani Pavlikova, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Písala som otázku a mam ísť tento týždeň podpisovať prác. Zmluvu. Ak by ste mali chvíľočku mohli by ste mi prosím poradiť. Aby mi to mohli opraviť keby tam bola chyba. Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Pracovná zmluva

Ja vôbec nerozumiem Vašej otázke. Píšete skratky, potom veľké písmená uprostred vety a neviem čo si máte doplniť, keď máte pedagogické vzdelanie. 6. platová trieda sa mi nezdá správna. Pracovná zmluva je jedna vec a platové zaradenie iná. Napíšte to, aby som to pochopila a rada Vám kvalifikovane odpoviem.

Anavy777
Pracovná zmluva

Prepáčte. Píšem ešte raz. Mam ukončené stredoškolské vzdelanie-pedagogicka a sociálna akadémia, 3-rocny odbor opatrovatelka a následne nadstavbové 2-rocne štúdium sociálne služby-ukončené maturitnou skúškou. Začala som pracovať v roku 2003.Od vtedy pracujem. Dva krát som bola na materskej tri roky a 1 mes na úrade práce. Počas materských som bola stále zamestnaná. Od septembra mam nastúpiť ako začínajúci pedagogický asistent do špeciálnej školy. Musím si dorobiť nadstavbové štúdium učiteľstvo a vychovávateľstvo pre MŠ. Zaradili ma do 6. platovej triedy, pracovná trieda dva. Moja otázka znie ci som správne zaradená do platovej triedy.?Odpracovaných mam cca. 15 rokov nepedagogicky praxe a 1 rok ako vychovávateľka v domove sociálnych sluzieb. Za počítali mi iba 7 rokov a 50 dní. Je toto správne? Ďakujem veľmi pekne.

Anavy777
Pracovná zmluva

Dobrý deň, dúfam ze moja otázka je už jasnejší. Veľmi prosím o odpoveď. Dakujem

Maria Pavlikova
Praacovná zmluva

Vaše otázky som čítala najmenej desaťkrát, ale stále tam niečo nepasuje. Ste začínajúca asistentka učiteľa s iným ako požadovaným vzdelaním, preto si musíte dorobiť nadstavbové štúdium. Neviem prečo učiteľstvo pre materské školy, keď nepracujete v materskej škole (možno budete), ale pre asistenta učiteľa to môže byť. Patrí Vám zaradenie do štvrtej platovej triedy. Do praxe Vám započítali materskú a rodičovskú dovolenku a rok praxe ako vychovávateľka. Je to na zvážení zamestnávateľa.

Anavy777
Pracovná zmluva

Áno bude to materská škola. A prečo iba materskú a rok vychovávateľky? To sa tak môže? Keď dokončím nadstavbové štúdium budem preradena do platovej triedy 5?Dakujem

Maria Pavlikova
Pracovná zmluva

Za započítanie praxe je zodpovedný zamestnávateľ. Po úspešnom absolvovaní adaptačného v vzdelávania Vás zaradia do 5. platovej triedy.

Anavy777
Pracovná zmluva

Som zabudla dopísať, že 6 rokov z toho je materska.

Eva Pavlikova
Vychovávateľka a učiteľka v MŠ

Dobrý deň, poprosím o radu... Mam ukončené úplne Stredne vzdelanie s maturitou chemického zamerania, tiež VŠ zdravotníctva a soc. práce stupeň Mgr., teraz dokončujem malý doktorát PhDr v soc. Oblasti... Mam ale možnosť ísť pracovať ako vychovávateľka do ŠKD alebo ako učiteľka v MŠ...
Moja otázka znie:
Do akej platovej triedy budem v oboch prípadoch zaradená?
Aké vzdelanie by som si mala urobiť na kvalifikáciu v oboch prípadoch ?
A aké vzdelanie by som mala následne absolvovať na zvýšenie a zaradenie do platovej triedy v oboch prípadoch

Ďakujem veľmi pekne

Maria Pavlikova
Vychovávateľka a učiteľka v MŠ

Ak s Vašim vzdelaním nastúpite do školy ako vychovávateľka alebo učiteľka materskej školy, v oboch prípadoch ste nekvalifikovaná. Zaradia Vás do kariérového stupňa začínajúca so zaradením do 6. platovej triedy. Potrebujete absolvovať pedagogické vzdelanie príslušného odboru. Ak absolvujete USO, napr. učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, budete kvalifikovaná, ale stále v 6. platovej triede. Museli by ste absolvovať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa predškolská pedagogika alebo vychovávateľstvo, prípadne učiteľstvo nejakého predmetu, ktorý sa na základnej škole vyučuje.