114 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Maria Pavlikova
Rozširujúce štúdium

Pani vychovávateľka za rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky po ukončení tohto vzdelania dostane príplatok za profesijný rozvoj podľa § 14e ods. 1 písm. a) zákona č. 553/2003 Z. z. vo výške 12 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradená. Komu by ste tento príplatok dali, ak nie absolventovi rozširujúceho štúdia. Zákon neukladá povinnosť zisťovať z akého dôvodu ho pedagogický zamestnanec absolvuje.

Michalll
Anglicky jazyk

Dobry den prajem,

Viem, ze moja otazka uz tu bola par krat diskutovana, avsak nas pripad je vcelku specificky. Moja manzelka momentalne uci anglicky jazyk na zakladnej skole. Ma vysokoskolske vzdelanie druheho stupna (ekonomicke) a statnu skusku z anglickeho jazyka. Cize aj podla vasich odpovedi je kvalifikovana na vyucbu anglickeho jazyka. Avsak, instrukcie, ktore dostala od svojho vedenia je, ze takto moze ucit iba po dobu dvoch rokov a potom si musi urobit dvoj-rocne minimum. Ja som sa k tejto informacii nikde nedopracoval, ale zda sa ze kolegovci pedagogovia, vratane p. riaditelky v tom maju jasno. Viete mi prosim povedat, ci sa nejako menil zakon, alebo kde najdem tieto informacie? Je naozaj limit 2 roky pokial nema vystudovane minimum?

dakujem pekne,

Michal

Maria Pavlikova
Anglicky jazyk

Nie, zákon sa nezmenil, ani vyhláška MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z. Vaša manželka je kvalifikovaná na vyučovanie anglického jazyka podľa prílohy č. 1, 3. diel. Žiadajte od pani riaditeľky písomné vyjadrenie, s ktorým sa v slade s § 14 zákona č. 138/2019 Z. .z obráťte na regionálny úrad školskej správy v sídle kraja. Ak by absolvovala doplňujúce pedagogické štúdium, získa ním pedagogickú spôsobilosť na vyučovanie ekonomických predmetov, v žiadnom prípade nie na vyučovanie jazyka.

Michalll
Anglicky jazyk

Ďakujem vám pekne za promptnú odpoveď.

Pekný deň prajem.

Michal

Michalll
Anglicky jazyk priloha č.1, 3 diel - bod 6

DObrý deň p. Pavlikova,

Rád by som sa ešte vrátil k vašej predošlej odpovedi. Prezeral som si prílohu č.1, 3 diel, bod 6, ktorý sa zaoberá cudzími jazykmi.

Predmet: Cudzí jazyk (anglický, nemecký, francúzsky, taliansky, španielsky, ruský alebo iný cudzí jazyk)

Kolonka kvalifikačné vzdelávanie hovorí následovné: doplňujúce pedagogické štúdium na získanie pedagogickej spôsobilosti na výkon pracovnej činnosti na vyučovanie príslušného cudzieho jazyka

Ako si mam vysvetliť to kvalifikačné vzdelávanie? Nie je to práve to 2 ročné minimum, ktoré p. riaditeľka manželke navrhuje?

Alebo sa v tej prílohe orientujem zle?

ďakujem vopred za odpoveď.

Michal

Maria Pavlikova
Anglicky jazyk priloha č.1, 3 diel - bod 6

Trochu zle sa orientujete. To čo uvádzate - Anglicky jazyk príloha č.1, 3. diel - bod 6 určite nehovorí o cudzích jazykoch. Viem, že ste mysleli príloha č.1, 1. diel , bod 6, ale to nie prípad Vašej manželky. Vaša manželka nemá filológiu, ale ekonómiu, t. j. vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, ktoré nie je učiteľské. Veď to presne pasuje. Prílohu som si našla, ale čo si myslí a čo navrhuje pani riaditeľka, netuším. Moja odpoveď platí.

Michalll
Anglicky jazyk priloha č.1, 3 diel - bod 6

Ďakujem pekne za odpoveď

United
Program inovačného vzdelávania - kvalifikovanosť

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či bude zamestnanec, ktorý sa prihlási a úspešne absolvuje na program inovačného vzdelávania schválený MŠVVaŠ SR, čís. rozhodnutia 2021/8812:2-A2230, ktorý organizuje Nadácia ASPEKT v Nitre v rozsahu 110 hodín (90 online + 20 dištančne) kvalifikovaný na vyučovanie anglického jazyka pre 1. stupeň ZŠ. Zamestnanec spĺňa podmienku vyštudovania študijného odboru učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ.
Ďakujem za Vašu odpoveď.

Komka9
Aspekt

Dobrý deň, podarilo sa vám zistiť odpoveď na vašu otázku? Mňa by tiež zaujímala odpoveď. Nerozumiem či môžeme na základe inovačného vzdelávania nadobudnúť status “kvalifikovaný učiteľ”? Ďakujem

Komka9
ANJ kvalifikovane

Dobrý deň, prosím Vás, chcela by som sa opýtať. Som učiteľka na 1.stupni ZŠ (štud.odbor predškolská a elementárna pedagogika). Učím aj Anglický jazyk. Mám len maturitu z ANJ. Vyučujem ho kvalifikovane alebo nie?
Keď som začala učiť ANJ v roku 2011, mala som tie hodiny vedené ako nekvalifikované, nakoľko mám len maturitu z anglického jazyka. Teraz vo vyhláške MŠVVaŠ č. 1/2020 o kvalifikačných predpokladoch ped. zamestnancoch nie je nikde spomínaná maturita v spojitosti s vyučovaním cudzieho jazyka na 1.stupni zš. V prílohe vyhlášky 1/2020 - 1.diel, II.časť, bod 19 - je napísaný aj anglický jazyk. Možem na základe tohto bodu 19 vychádzať ako kvalifikovaný učiteľ anj?

Maria Pavlikova
ANJ kvalifikovane

Maturita z cudzieho jazyka nie je plnením kvalifikačného predpokladu na vyučovanie cudzieho jazyka na základnej škole. Tie sú uvedené v bodoch 11 a 12.

zuzkat152
Odborná angličtina

Dobrý deň, viaceré SOŠ zavádzajú predmet odborná angličtina, dávajú si ho v rámci teoretickych odborných predmetov. Chcela by som sa spýtať, podľa čoho sa posudzuje kvalikovanosť na vyučovanie - ma to byť učiteľ, ktorý spĺňa (aj) kvalifikačné predpoklady na vyučovanie anglického jazyka alebo môže to byť len učiteľ odborných predmetov bez jazykovej kvalifikácie? Ďakujem.

Maria Pavlikova
Odborná angličtina

Odborná angličtina je podľa môjho názoru predmet pre učiteľa odborného predmetu s kvalifikovanosťou na anglický jazyk. Snáď na príslušnej strednej škole vedia kvalifikovane odpovedať na Vašu otázku.

Stránky