4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
elza
Výpočet dovolenky

dobrý deň.
vedeli by ste mi poradiť ako je to z výpočtom dovolenky pri pracovnom zaradení v dvoch kategóriach pedagogického zamestnanca?

menovaný pracuje ako kvalifikovaný učiteľ základnej školy a jeho úväzok činí 85%, na doplnenie pracovného úväzku má uzatvorenú druhu pracovnú zmluvu ako vychovávateľ v ŠKD pri základnej škole.Tu jeho úväzok činí 26,5%.

má teda uzatvorené dve pracovné zmluvy spolu jeho úväzok činí 111,5%.

prosím Vás o radu ako máme pedagogickému zamestnancovi vypočítať dovolenku za kalendárny rok.

ďakujem.

Maria Pavlikova
Výpočet dovolenky

Dovolenka pedagogickým zamestnancom sa určuje podľa § 103 ods. 3 Zákonníka práce. Je tu uvedená výmera 8 týždňov. V kolektívnej zmluve vyššieho stupňa na rok 2015 bola táto základná výmera zvýšená o jeden týždeň, teda spolu 9 týždňov. V uvedenom paragrafe sú uvedení aj učitelia aj vychovávatelia, teda obidve tieto kategórie majú v roku 2015 dovolenku vo výmere 9 týždňov, čo je v prepočte na dni 45 dní. V každom pracovnom pomere sa dovolenka určuje samostatne, ale výmera je v tomto prípade rovnaká. Za kalendárny rok je to 45 dní.

elza
ďakujem za odpoveď, no mala

ďakujem za odpoveď, no mala som skôr na mysli, či sa dovolenka nevyráta pomerne, vzhľadom na veľkosť úväzku. Ono aj čistý pracovný čas mu po spočítaní vychádza 8,5 hodín denne t.j. o hodinu dlhšie.

Maria Pavlikova
Výpočet dovolenky

Dovolenka sa stanovuje tak, ako som Vám napísala. V obidvoch prípadoch je kratší pracovný čas. Dovolenka sa stanovuje na týždne alebo dni. Nie je dôležité, či v konkrétny deň odpracuje 2 hodiny alebo 7,5 hod. Môže si čerpať dovolenku ako učiteľka a ako vychovávateľka môže prísť do práce. Ak má dve pracovné zmluvy, tak jej hodiny nesčitujte. Ak by pracovala napr. 4 dni v týždni, tak týždeň dovolenky je 4 dni. Ak pracuje 5 dni v týždni, tak týždeň je 5 dní, ale ak má denne na jednej zmluve odpracovať napr. päť hodín a na druhej dve hodiny, tak deň dovolenky je päť hodín a dve hodiny. Podobne je to s preplácaním náhrady mzdy pri návšteve zdravotníckeho zariadenia. Ak je u lekára dopoludnia a popoludní pracuje v školskom klube detí, tak jej nebudete ospravedlňovať a platiť aj hodiny popoludní, keď u lekára pravdepodobne už nebola.