6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Lubica54321
platove zaradenie vychovavatel

Dobry den, potrebovala by som poradit do akej plat.triedy mam byt zaradena. Momentalne pracujem ako spec.pedagog na polov.uvazok a polovicu budem ako vychovavatel. Mam ukoncene adaptacne vzdelavanie aj ako odborny zamestnanec a druhe adaptacne mam z materskej skoly ako pedagog.zamestnanec. mam 5 rocnu prax. V akej plato ej triede mam byt? Tvrdia mi ze v 9. Ze vychovavatel byt vyssie nemoze.
Zaroven mam kolegyne - dochodkyne ktore maju vysoke skoly pedagogicke a zaroven aj stredne skoly pedagogicke s odborom vychovavatelstvo.mali byt aj ony zaradene v 10.tej platovej triede?
zaroven ma zaujima ak je zamestnanec zle zaradeny, je mu zamestnavatel povinny preplatit rozdiel? Za aku dlhu dobu?
Dakujem velmi pekne....

Maria Pavlikova
Platové zaradenie vychovávateľ

Pedagogický zamestnanec aj odborný zamestnanec sa zaradí do platovej triedy podľa najnáročnejšej činnosti, ktorú vykonáva a podľa dosiahnutého vzdelania. Keďže neuvádzate Vaše vzdelanie je nemožné posúdiť Vaše zaradenie do platovej triedy. Rovnako platové zaradenie Vašich kolegýň - dôchodkýň. Vek alebo poberanie dôchodku nemá vplyv na zaradenie do platovej triedy, dôležité je vzdelanie.

Lubica54321
odpoved

Dobry den, ja mam vystudovanu specialnu pedagogiku mgr., kolegyna ma ucitelstvo zs prvy stupen a druha kolegyna specialnu pedagogiku + 1.atestaciu. zaroven maju kolegyne aj strednu skolu pedagogicku. Dakujem za odpoved

Maria Pavlikova
Platové zaradenie vychovávateľ

Špeciálna pedagogika Mgr. je široký pojem a nedá sa jednoznačne určiť, či je to vzdelanie uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1, časť XIII. písm. A bod 6. Ak máte vyštudované učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu osobitnú starostlivosť, tak ste kvalifikovan ako vychovávateľka a patrí Vám zaradenie do 10. platovej triedy.

Lubica54321
Dakujem pekne za odpoved...a

Dakujem pekne za odpoved...a viete poradit ci je zamestnavatel povinny doplatit mzdu za nejake obdobie?

Maria Pavlikova
Platové zaradenie vychovávateľa

Zamestnancovi patrí za vykonanú prácu plat, na ktorý má nárok. Ak zamestnávateľ nevyplatil zamestnancovi plat alebo jeho časť, na ktorý zamestnancovi vznikol nárok, je ovinný mu ho doplatiť, a to v sume, ktorú mu nevyplatil.