9 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
zofia.t
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň,
Potrebovala by som poradiť. Mam ukončené vzdelanie VŠ 2. stupeň Mgr. v študijnom odbore manažment, dorobila som si maturitnu skúšku v odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo. Mám prax 4 roky, adaptačne mam za sebou. Do akej platovej triedy patrím ako vychovávateľka a a do akej ako asistent učiteľa?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Na základe Vášho vzdelania Vás ako vychovávateľku zaradia do 6. platovej triedy a ako asistentku učiteľa do 5. platovej triedy.

teva
plat. trieda

Ďakujem,
A ešte by som sa chcela spýtať na minedu som našla dokument https://www.minedu.sk/sprievodne-dokumenty/ zaradenie asistentov do platovych tried a tam sa píše toto:

pedagogický asistent, ktorý získal vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v neučiteľskom študijnom odbore a úspešne ukončí adaptačné vzdelávanie, a ak mu plynie lehota na ukončenie doplňujúceho pedagogického štúdia (S 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z z.), po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania a ešte počas plynutia lehoty na ukončenie doplňujúceho pedagogického štúdia sa podľa S 83 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. považuje za kvalifikovaného pedagogického asistenta a zaradí sa do kariérového stupňa samostatný pedagogický asistent a do 6. platovej triedy.

Podľa tohto by som nemala byt zaradena do 6.?

Maria Pavlikova
Platová trieda

Odkiaľ mám vedieť aké máte vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa, odkiaľ mám vedieť, či máte danú podmienku na získanie DPŠ. Riešenie svojho problému ste si našli aj sama, platí to tak. Stačí, keď to bude vedieť Váš zamestnávateľ.

teva
plat. trieda

Ďakujem za odpoveď. Mám 2. stupeň Mgr. v študijnom odbore manažment a dorobila som si maturitnu skúšku v odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo.

Martina K.
Platova trieda

VS vzdelanie nepedagogicke vam je na nic, nezvysuje sa nim trieda. Museli by ste si dorobit Doplnujuce pedagogicke vzdelanie cize DPS na vysokej skole a potom by Vas zaradili do 6 triedy ako Pedagogickeho asistenta....pre ktoreho plati najvyssie bakalarske vzdelanie. Cize druhym stupnom vs sa plat nezvysuje.

Olga Hladíková
zaradenie pedagogického asistenta

Dobrý deň, p. Pavlíková, poprosila by som Vás o radu, máme pedagogického asistenta, ktorý bol zaradený s USO vzdelaním pedagogického smeru do 5. triedy. Teraz si ukončil VŠ I. st. odbor všeobecná pedagogika, čiže má ukončené bakalárske vzdelanie. Môžem ho preradiť do 6. platovej triedy?
Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Zaradenie pedagogického asistenta

Kvalifikačné predpoklady pre pedagogických asistentov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 6. Vzdelanie - všeobecná pedagogika, ktoré uvádzate, neviem určiť, ktorému bodu prislúcha. Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa musí byť tzv. učiteľského zamerania, aby mohol postúpiť do 6. platovej triedy.

Olga Hladíková
zaradenie pedagogického asistenta

Ďakujem veľmi pekne za usmernenie.