15 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
danka2108@azet.sk
atestácie

Dobrý deň,

v januári budem mať 5 rokov a 118 dní praxe chcem sa spýtať, keby som si chcela začať robiť atestáciu či už by som mohla. Ak je uvádzané že 5 rokov musím byť samostatný pedagogický zamestnanec. Čiže, ak som prvý rok svojej praxe končila adaptačné vzdelávanie môžem až po 6 rokoch začať atestáciu ?

Za odpoveď ďakujem

Maria Pavlikova
Atestácie

Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania Vás zaradili do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec a vystavili nové oznámenie o výške a zložení funkčného platu. Pozrite si dátum odkedy to bolo a po piatich rokoch tohto zaradenia môžete vykonať prvú atestáciu. Prihlásiť sa môžete skôr, aby prebehol proces schvaľovania atestačného portfólia a pod.

danka2108@azet.sk
atestácie

protokol o ukončení adaptačného vzdelávania mám ku dňu 27.6.2019. Lenže 2 roky praxe mi boli priznané z toho, že som počas doktorandského štúdia tretieho stupňa vykonávala pdg. činnosť. Ráta sa aj to ?

Maria Pavlikova
Atestácia

Je rozdiel prax pre zvýšenie platovej tarify a zaradenie do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec. Musíte mať platový dekrét ako samostatný. Máte absolvované doktorandské štúdium ?

danka2108@azet.sk
Atestácie

Áno na doktorandské štúdium som nastúpila hneď po ukončení Mgr. Od septembra 2015 a končila som 31.8.2018

Maria Pavlikova
Atestácie

V kariérovom stupni samostatný pedagogický zamestnanec nie ste päť rokov, tak na vykonanie atestácie Vás nepríjmu. Skúste konzultovať s riaditeľom školy novelizovaný § 30 ods. 3 zákona č. 138/2019 Z. z.

Mario
Atestácie

Dobrý deň p. Pavlikova, chcel by som Vás poprosiť o názor, že čo sa podľa § 30 ods. 3 zákona č. 138/2019 Z. z. považuje za "pôsobenie na vysokej škole ". Daný zákon pozná pojem "zamestnanec vysokej školy" (napr. § 62 ods. 3 písm. a, zákona č. 138/2019 Z. z.), ktorý ale v § 30 nepoužíva. Je možné za "pôsobenie" považovať aj vykonávanie pedagogickej činnosti alebo inej odbornej činnosti súvisiacej s pedagogickou činnosťou podľa § 54 ods. 11 zákona č. 131/2002 Z. z.? (uvedené spolu s ďalšími činnosťami na VŠ v dodatku k diplomu PhD.)
Aktuálne pôsobím ako učiteľ na strednej škole (vyučujem predmety svojej aprobácie).
Vzdelanie: I. a II.st. VŠ- odbor: učiteľstvo akademických predmetov, program: učiteľstvo biológie a chémie, III. st. VŠ- odbor: učiteľstvo a pedagogické vedy, program: teória biologického vzdelávania. Absolvoval som aj adaptačné vzdelávanie, som zaradený v kariérovom stupni samostatný pedagogický zamestnanec. Za vašu odpoveď Vám vopred ďakujem.

danka2108@azet.sk
Atestácie

Ok ďakujem pekne za usmernenie

Maria Pavlikova
Atestácie

Splnenie kvalifikačných predpokladov pedagogických zamestnancov posudzuje v súlade s § 14 zákona č. 138/2019 Z. z. zamestnávateľ. Pedagogický zamestnanec predkladá príslušné doklady podľa § 14 ods. 3 a ods. 4 uvedeného zákona. Zamestnávateľ posúdi Vaše pôsobenie na vysokej škole v prípade, ak by zvažoval pri Vašom zaradení uplatniť § 30 ods. 3 zákona. Ja nie som kompetentná vykladať význam slovných spojení v danom zákone.

Mario
Atestácie

Ďakujem za odpoveď.

katkast
Preradenie do vyssej platovej triedy po 2.atestacii

Dobry vecer, p. Pavlikova,
Rada by som vedela priebeh presunu do vyssej platovej triedy po vykonani 2.atestacie.
1.atestaciu som vykonala 23.11.2015, 2.atestaciu 4.12.2020, avsak prihlasku na atestaciu som aj s atest. pracou podala este v auguste 2019.
Od aprila 2019 som bola na MD, teraz vo februari nastupujem naspat do prace z RD.
Kedy budem mat narok na uznanie 2.atestacie, ked som bola na MD a RD? Je potrebne "odpracovat v skole" 5 rokov po priznani 1.atestacie, alebo sa do tohto obdobia rata aj MD? Ako to vlastne je?
Dakujem za odpoved.
Katarina

Maria Pavlikova
Preradenie do vyššej platovej triedy po druhej atestácii

Prvú atestáciu ste vykonali 23. 11. 2015, druhú atestáciu 4. 12. 2020. Keďže ste splnili podmienku piatich rokov zaradenia do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou, tak Vás od 5. 12. 2020 zaradili do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s druhou atestáciou. Takéto zaradenie Vám prislúchalo bez ohľadu na to, či ste boli na materskej dovolenke. Zamestnávateľ bol povinný vystaviť nové oznámenie o výške a zložení funkčného platu za podmienky, že ste osvedčenie o vykonaní druhej atestácii zamestnávateľovi aj preložili. Po vykonaní druhej atestácie Vám ostali aj kredity a máte vyplácaný príplatok za profesijný rozvoj podľa § 32g zákona č. 553/2003 Z. z. až do 31. 8. 2026.

MáriaMur
uznanie atestácie

Dobrý deň,
v roku 2006 som ukončila štúdium na Strednej pedagogickej škole - učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo. V r. 2015 som ukončila bakalárske štúdium v odbore Predškolská a elementárna pedagogika a v r. 2018 som si spravila 1. atestáciu k danému vysokoškolskému vzdelaniu. V r. 2021 som ukončila magisterské štúdium v odbore učiteľstvo a pedagogické vedy. Som zaradená do 8. platovej triedy, s tým, že sa mi 1. atestácia z r. 2018 priznala. Je to v poriadku? Môžem si v r. 2023 (čo je 5 rokov po 1. atestácii) vykonať 2. atestáciu, aby som postúpila do 9. platovej triedy? Alebo si musím znovu urobiť najprv 1. atestáciu k mgr? Veľmi pekne ďakujem za radu.

Maria Pavlikova
Uznanie atestácie

V súlade s § 60 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. vykonaná atestácia platí pre príslušnú kategóriu a príslušný stupeň vzdelania pedagogického zamestnanca, v ktorom atestáciu vykonal. Vykonanú atestáciu Vám mali po absolvovaní vysokoškolského vzdelania druhého stupňa odňať a zaradiť Vás do 7. platovej triedy ako samostatný pedagogický zamestnanec. Nie som si istá, či v tomto zaradení musíte byť 5 rokov, či by sa Vám nemohlo nejako zohľadniť aj predošlé zaradenie. Spýtajte sa na MŠVVaŠ SR. Ale 8. platová trieda Vám nepatrí. Musíte vykonať obe atestácie, ak chcete postúpiť v kariérovom stupni.

MáriaMur
Uznanie atestacie

Veľmi pekne Vám ďakujem za radu a ochotu.