6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
adriana1995
zastupovanie počas PN

Dobrý deň,
od 17.6 do 26.7 budeme mať učiteľku MŠ na PN. Počas tohto obdobia nám príde na zástup pedagogický zamestnanec. Stačí na toto obdobie uzatvoriť dohodu a aké dokumenty máme od nej požadovať pri nástupe. Ďakujem

Maria Pavlikova
zastupovanie počas PN

Dobrý deň,
je to pracovný pomer na určitú dobu. Nie je to zastupovanie, pretože by tam musela byť dlhodobá PN nad 6 mesiacov. Ak volíte radšej dohodu o pracovnej činnosti môže byť na 10 hodín týždenne. Ak bude vykonávať prácu za práceneschopnú zamestnankyňu, musí predložiť všetky dokumenty ako každý iný zamestnanec, vrátane odpisu registra testov.

janajanicka
zastupovanie počas PN

P. Pavlíková,
prosím Vás, kde by som našla informáciu, že zastupovanie môže byť až pri dlhodobej PN nad 6 mesiacov, ako uvádzate? Ak niekto zostane PN, väčšinou nevie, dokedy bude PN trvať. Aký dátum doby určitej by sme na dali na zmluvu? Aj pri PN 2 mesiace už je potrebné zastupovanie, ak osoba robí na plný úväzok 37,5 h týždenne a dohoda o pracovnej činnosti 10 h týždenne túto prácu určite nepokryje...

Maria Pavlikova
zastupovanie počas PN

Dobrý deň,
rozumiem, preto som Vám napísala pracovný pomer, nie dohoda Dobu určitú môžete uzatvárať aj opakovane do dvoch rokov, podľa potreby. Zastupovanie za PN je v § 48 ods. 4 písm. a) Zákonníka práce. Vypadlo slovko dlhodobá, tak sa ospravedlňujem, môže byť zastupovanie aj za kratšiu práceneschopnosť zamestnanca.

adriana1995
zastupovanie počas PN

p. Pavlíková, len zástup budeme mať na jeden mesiac a nemá byť v zmluve uvedený dátum doby určitej na jeden školský rok?

Maria Pavlikova
zastupovanie počas PN

Dobrý deň,
keby ste si prečítali § 82 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z., tak by ste zistili, že pracovný pomer na dobu určitú na zastupovanie zamestnanca nemusí byť uzatvorený najkratšie na jeden školský rok.